Wydarzenia |
Region: |
Muzeum Etnograficzne wraca do tradycji
Muzeum Etnograficzne w Zielnej Górze zaprasza na drugą edycję "Zielonej Pohulanki" oraz na wydarzenie dotyczące ginących zawodów i umiejętności. W dniach od 8-14 czerwca gwarantowane jest wiele atrakcji dla całych rodzin.
Więcej »Lato plonami bogate w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli zaprasza w niedzielę 26 sierpnia w godz. 11.00 – 17.00 na kolejna edycję prozdrowotnej imprezy plenerowej pt. „Lato plonami bogate”. Przestrzeń naszego Muzeum to niesłychanie urokliwy zakątek, z naturalnymi stawami, strumieniami, otuliną przyrodniczą i wiejska architekturą od XVII – XX w. Ci, którzy tu raz przyjadą z pewnością doświadczą czaru i relaksacji tego miejsca, które potrafi ukoić każde nerwy, wprowadzić ład i harmonię do serca czyli jednym słowem leczy. I dlatego kierujemy to zaproszenie do wszystkich, którzy myślą o zdrowiu, działają dla zdrowia i pragną być zdrowi.
Więcej »Odwiedź Merrella na POL’and’ROCK Festival
POL’and’ROCK zbliża się wielkimi krokami. To już 24. edycja największego polskiego festiwalu. Na Wzgórzu ASP po raz kolejny powstanie outdoorowa wioska Himalayan Camp. Tegorocznym głównym partnerem wioski jest marka Merrell. Wybierasz się na POL`and`ROCK? Koniecznie odwiedź ich na wzgórzu ASP w dniach od 2 do 4 sierpnia. Super gadżety i wiele aktywnych atrakcji czeka na Ciebie!
Więcej »Dobre, smaczne, bo lubuskie. Oblicza tradycji
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli zaprasza w niedzielę 15 lipca w godzinach 11.00 – 17.00 na plenerową imprezę prezentującą kulinarny pejzaż regionu lubuskiego.
Więcej »Odkryli schron nazistów. W środku były nienaruszone skarby
Skarby z II wojny światowej odnaleziono w Kostrzynie nad Odrą. Odkrycia dokonało Stowarzyszenie Eksploracji Perkun. Historyczne znaleziska trafią do Muzeum Twierdzy Kostrzyn.
Więcej »Dobre, smaczne, bo lubuskie
24 sierpnia br. w godz. 11.00 – 17.00 Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na plenerową imprezę „Dobre smaczne, bo lubuskie” – kulinarny pejzaż regionu.
Więcej »Lubuskie smaki według Jarosława Kreta
Jak wytwarza się naturalne soki owocowe, skąd bierze się szczególny smak koziego sera, dlaczego sandacze z lubuskich jezior uważane są z szczególnie wyjątkowo smaczne? Na te i wiele innych pytań odpowiedział Jarosław Kret. W kolejnym odcinku swojego krajoznawczego programu „Polska według Kreta” znany dziennikarz i prezenter odwiedził Ziemię Lubuską i opowiedział, jak powstają regionalne kulinaria.
Więcej »Rozdanie Lubuskich Pereł Turystycznych
W pałacu w Wiechlicach 9 października 2013 r. w ramach Lubuskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki odbyła się konferencja pt. Turystyka wodna – ochroną naszej wspólnej przyszłości. Organizatorem wydarzenia była Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna. Uczestnicy mogli podziwiać m.in. wystawę prac lubuskich pamiątek projektu Lubuski Pamiątkarz.
Więcej »Już wiadomo, gdzie król August III jadał we Wschowie i gdzie stał tron monarchy...
Wizyty królów z dynastii Wettinów we Wschowie - Augusta II i Augusta III, często są przywoływane jako dowód znaczącej roli stolicy ziemi wschowskiej w Królestwie Polskim. Zarówno kronika wschowskich bernardynów, jak i inni wschowscy dziejopisarze, wspominali o zmianach w zabudowie rynku związanych z wizytami Sasów w mieście.
Więcej »W Sulechowskim Zborze...
Tak bogatego programu kulturalnego w Sulechowie jeszcze nie było. Poza jesiennym „Festiwalem Muzyki Fryderyka Chopina” i oraz wiosenną imprezą „Green Town of Jazz” dzieje się tu dużo więcej.
Więcej »Wspomnienie po Winobraniu
Za nami już wrześniowe winobranie w Zielonej Górze. Teraz czas, by delektować się tym szlachetnym trunkiem. Zielona Góra od kilkuset lat znana jest jako polska stolica wina. To jedyne w kraju miasto o tak bogatych tradycjach winiarskich.
Więcej »« poprzednia | 1 | następna » |