Wydarzenia |
Region: |
ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Memoriał Ryszarda Szurkowskiego w Arłamowie
Tegoroczny ORLEN Tour de Pologne Amatorów odbędzie się 10 sierpnia w Arłamowie. Jeden z najpopularniejszych amatorskich wyścigów kolarskich zostanie rozegrany na 80-kilometrowej trasie ze startem i metą w Hotelu Arłamów. Zawody odbędą się pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Dziś ruszają zapisy!
Więcej »Szlakiem cerkwi w Bieszczadach. Warsztaty fotograficzne z Tokiną
Weekendowe warsztaty fotograficzne, zaplanowane na 28 lutego – 1 marca, w których nacisk położony jest na urzekającą drewnianą architekturę cerkiewną w Bieszczadach. Plener fotograficzny z pięknem zaklętym w drewnie – jak zwykle solidna dawka wiedzy fotograficznej wzbogacona będzie informacjami o historii, architekturze i sztuce – w jedynych w swym rodzaju okolicznościach bieszczadzkich cerkwi. A wieczorem, na noclegu ognisko, kiełbaski oraz niezapomniana prawdziwa ruska bania.
Więcej »Mistrzowie świata i Polski zagrają w AMP w siatkówce
Reprezentanci Polski, mistrzowie kraju, gwiazdy PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet – tak najkrócej można zapowiedzieć Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce, które rozpoczną się w piątek w Rzeszowie.
Więcej »Bieszczady. Jesienne fotowarsztaty na wysokiej połoninie
Tokina i fotowarsztaty.com, zapraszają w weekend 5-7 października na jesienne warsztaty fotograficzne w najwyższych partiach polskich Bieszczadów – na połoninach. Stanowią one najbardziej charakterystyczny element bieszczadzkiego krajobrazu, całe szczyty gór to olbrzymie przestrzenie pozbawione całkowicie drzew, porośnięte wyłącznie przez łąki. Tworzy to wyjątkowy krajobraz, jakiego nie zobaczymy nigdzie indziej w Polsce.
Więcej »Swimrun - nowa dyscyplina sportu w Polsce!
Swimrun to wyjątkowe wyzwanie, które polega na pokonywaniu dystansu naprzemiennie biegnąc lub płynąc na otwartych wodach w zależności od naturalnego ukształtowania terenu. To nowa dyscyplina sportu, do tej pory zupełnie nieznana w Polsce. Odbywające się po raz pierwszy zawody Swimrun Poland Solina, wspierane przez Regatta RUSZ SIĘ!, będą miały miejsce 9 września 2017 r. w Polańczyku nad Soliną.
Więcej »Fani aktywnego wypoczynku odkryli Ziemię Lubaczowską
Ponad 200 km tras questingowych, kilkuset uczestników z całej Polski (m.in. z Warszawy, Krakowa, Katowic, Lublina i Rzeszowa), 17 nagrodzonych najaktywniejszych questowiczów, 8 questów w konkursie, 5 wyjątkowych gości, 3 dni aktywnego wypoczynku i jedna konferencja naukowa – tak podsumować można zakończony właśnie I Ogólnopolski Festiwal Questingu, który odbył się na Ziemi Lubaczowskiej.
Więcej »Krosno oddaje do użytku zmodernizowane lotnisko
Zakończyła się modernizacja cywilnego lotniska w Krośnie. Inwestycja kosztowała miasto ponad 38 mln złotych. W jej efekcie powstały między innymi oświetlona droga startowa o długości 1100 metrów, światła podejścia, nowe drogi kołowania i płyty postojowe. Lotnisko posłuży rozwojowi gospodarki, turystyki i poprawi dostępność komunikacyjną Krosna.
Więcej »Sylwester nie z tej epoki z dala od miejskiego zgiełku
„Jaki Nowy Rok, taki cały rok” – mówi znane polskie przysłowie. Dlatego każdy chce spędzić Sylwestra w wyjątkowy sposób, który pozwoli odróżnić go od codziennych dni. Huczne przyjęcia w restauracjach, imprezy w klubach czy wizyty u znajomych to jedne z najbardziej popularnych pomysłów na spędzenie tego wieczoru. A co, jeśli chcemy, aby nadchodzący rok był pełen spokoju i harmonii?
Więcej »Pierwszy Europejski Kongres Robotyczny w Polsce
Prezentacja założeń do Polskiej Strategii Kosmicznej, spotkania networkingowe środowiska związanego z branżą kosmiczną oraz warsztaty mentoringowe – na to wszystko mogą liczyć uczestnicy pierwszego Europejskiego Kongresu Robotycznego (ERC – European Robotics Congress).
Więcej »13. Wielokulturowa Sobótka nad Wisłokiem już za nami!
Choć chmury burzowe zebrały się na chwilę nad Krosnem, to Słońce w niedzielne popołudnie 26 czerwca przypiekało mocno. W tym dniu odbyła się 13 edycja Wielokulturowej Sobótki nad Wisłokiem. Najkrócej imprezę można opisać następująco: było gorąco, radośnie i z energią. Tradycyjnie już wydarzenie odbyło się na placu przy ulicy Stefana Okrzei.
Więcej »Dni Krosna – Miasta Szkła za nami
W dniach 3 – 5 czerwca odbyły się „Dni Krosna – Miasta Szkła”. Krosno nie bez powodu nazywane jest Miastem Szkła. Jest to największy w Polsce ośrodek produkcji szklanych wyrobów ozdobnych i użytkowych. Podczas imprezy zostały pokazane dwa oblicza miasta: tradycyjne – jako kolebki polskiego hutnictwa szkła oraz to bardziej nowoczesne – jako miejsca otwartego na kulturę i przyjaznego wszystkim swoim mieszkańcom.
Więcej »XIII Bieg Rzeźnika dla Anny Kąckiej z Dare 2b Team
Rzeźnik Ultra, Rzeźnik na Raty, Bieg Rzeźnika, Rzeźnik HardCore, Rzeźniczek, Rzeźniczątko – każdy znalazł wśród propozycji tras i dystansów Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego coś dla siebie. W tym roku zmierzyło się z nimi łącznie prawie 3500 osób! Byli i tacy, którzy pokusili się o wybieganie Małego Szlema Rzeźnickiego i zaliczyli wszystkie rzeźnickie biegi w ciągu jednej imprezy!
Więcej »Kolejna edycja Balonów nad Krosnem za nami
W pierwszy weekend maja niebo nad Krosnem nabrało niezwykłych kolorów i zapełniło się mnóstwem balonów. Podczas pikniku majowego w Krośnie odbyła się XXXII edycja Balonowych Mistrzostw Polski oraz XVII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe. Najlepsi baloniarze z Polski i Europy zmierzyli się w 10 konkurencjach w 3 lotach. Najlepszy okazał się polski zawodnik Jakub Bauta oraz Litwin Rimas Kostiuškevičius. Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje np. koncerty muzyczne.
Więcej »Konferencja Lotnicza 2016 w Rzeszowie
Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów oraz Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów zapraszają na kolejną z cyklu Konferencję Prawa i Technologii Lotniczych oraz Kosmicznych. Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie pod wspólną nazwą Konferencja Lotnicza 2016.
Więcej »Wernisaż wystawy Milcząc, wołają w Łańcucie
Zapraszamy na otwarcie wystawy "Milcząc, wołają" - 27 lipca, poniedziałek, o godz. 18:00 w Maneżu. Wystawa autorstwa Piotra Życieńskiego i Jolanty Czarskiej (projekt instalacji) prezentuje prace poszukiwawcze szczątków ofiar systemu komunistycznego, prowadzone w kwaterze "Ł" Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach w latach 2012-2014 przez Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w ramach projektu "Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944-1956".
Więcej »« poprzednia | 1 | 2 | następna » |