Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Dzielny rodzic – załatw to zanim puścisz dziecko na wakacje
Nad Polskę nadeszła fala upałów i fala… wyjazdów wakacyjnych. Przychodzimy z odsieczą tym, którzy pakują swoje dzieci na obóz lub kolonie. Mamy dla Was poradnik – sprawnego rodzica w sieci.
Politechnika Śląska rozpoczyna praktyczne szkolenie lotnicze studentów na lotnisku w Gliwicach!
Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej (ATO) rozpoczyna praktyczne szkolenie lotnicze studentów. Na mocy uzyskanego 25 października 2018 roku Certyfikatu dla Zatwierdzonej Organizacji Szkolenia nr PL/ATO – 78, może prowadzić szkolenia na pilota samolotowego liniowego – ATPL(A). Tym samym Politechnika Śląska dołączyła do wąskiego grona uczelni posiadających tego typu ośrodek szkolenia lotniczego. Uroczyste rozpoczęcie praktycznego szkolenia lotniczego odbędzie się w piątek, 28 czerwca, na lotnisku w Gliwicach.
Więcej »Znamy wynik finansowy koncertu!
Pierwszy w historii wrocławskiego ogrodu zoologicznego koncert charytatywny odbył się 13 czerwca 2019 r. w Centrum Sztuki IMPART. Zgromadził komplet publiczności, która wysłuchała 11 wykonawców. Dzięki zaangażowaniu pracowników zoo i artystów, którzy wystąpili bezpłatnie, zebrano aż 29 552,67 zł. Kwota w całości zostanie przekazana na jeden z projektów ramach kampanii „Milczące lasy".
Więcej »Runmageddon Gliwice to gwarancja niezapomnianych wrażeń
Około 30 przeszkód stanie na trasach Runmageddonu Gliwice. Jedne z nich będą przeznaczone dla dzieci, inne dla dorosłych. Tym razem pojawią się też takie, które pokonać będzie można rodzinnie. Już w weekend 6-7 lipca br. Runmageddończycy z całej Polski oraz debiutanci, którzy dotychczas tylko myśleli o starcie, staną twarzą w twarz z ekstremalnym wyzwaniem i pokonają sztandarowe przeszkody Runmageddonu.
Więcej »Stadion Śląski - po raz 14 ruszyła akcja Lato otwartych boisk
Stadion Śląski już po raz 14. zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do aktywnego spędzania wakacji w mieście. W tym roku zajęcia w ramach akcji „Lato otwartych boisk” będą prowadzone w okresie od 24 czerwca do 2 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-13:00. Na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego organizowane będą m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, kulturalne oraz plastyczne. Wstęp jest wolny!
Ceny mieszkań w Warszawie w pierwszej połowie 2019 roku
Przez pierwszą połowę 2019 ceny mieszkań w Warszawie wciąż rosły. Czy w drugiej połowie roku możemy spodziewać się zmiany w tym trendzie? Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem przygotowanym przez SonarHome!
Więcej »Miejskie trasy Runmageddonu Gliwice
Już na początku lipca ekstremalny bieg z przeszkodami przybędzie do Gliwic. Dzieci, młodzież oraz dorośli, a także całe rodziny będą mogły wziąć udział w unikalnym, bo iście miejskim Runmageddonie Gliwice.
Więcej »Sensacja we wrocławskim zoo. Na świat przyszedł manat!
Drugi, urodzony w Polsce manat, to samica. To ważna informacja dla hodowli zachowawczych prowadzonych w zaledwie 20 ogrodach zoologicznych na świecie, bo dominują w nich samce. Dodatkowo manaty z wrocławskim rodowodem być może będą miały szansę na życie w środowisku naturalnym, bo trwają przygotowania do reintrodukcji w Gwadelupie.
Więcej »Byli sobie raz. Maria Konwicka o ojcu, historii i emocjach
– Po śmierci ojca byłam przybita. Nie miałam sił "grzebać" się w tej mojej, naszej przeszłości. Ale był mus. Musiałam się za to zabrać – mówi Maria Konwicka. Jej książka "Byli sobie raz" jest nie tylko historią rodzinną, ale i podróżą w czasie, w emocje, w nastroje. Córka zmarłego w 2015 roku pisarza i reżysera Tadeusza Konwickiego po raz pierwszy tak obszernie i szczerze opowiada o swoim życiu u boku słynnego taty i jego wpływie na jej losy.
Więcej »Maluch z logo mercedesa?
Czy Fiat 126p może mieć logo Mercedesa na masce? Czy na powieszenie zdjęcia modelki w oknie ciężarówki konieczna jest zgoda osoby na zdjęciu i fotografa? Czy cukiernia może przygotowywać torty z podobiznami postaci z bajek lub logotypem klubu piłkarskiego? Czy fryzjer może wieszać w swoim zakładzie zdjęcia gwiazd muzyki i filmu, jako stylistyczną inspirację dla klientów? Czyli prawo autorskie w życiu codziennym.
Więcej »Debiutant w natarciu. Michał Rokita wygrywa 50. Rajd Festiwalowy
Jubileuszowa, 50. Edycja Rajdu Festiwalowego stanowiła nie lada wyzwanie dla kierowców i pilotów. Bardzo szybka trasa i potworny skwar przerywany gwałtownymi opadami deszczu wymagał zachowania pełnej koncentracji, wysokiego tempa i bezbłędnej jazdy. Z tym zadaniem najlepiej poradzili sobie Michał Rokita i Wojciech Habuda w Renault Clio. 23-letni kierowca ten życiowy wynik osiągnął w swoim zaledwie drugim starcie w mistrzostwach Śląska.
Więcej »Ruszył plebiscyt związany z serią „Polska z góry 3”, w którym można zgłosić swoje miasto i zobaczyć je z lotu ptaka na kanale Planete+
Metropolia, urokliwa wieś czy malownicze miasteczko? To widzowie zdecydują, która miejscowość zostanie pokazana w specjalnym odcinku popularnej serii „Polska z góry 3” na antenie Planete+.
Więcej »Światowe tournée Teatru Pieśń Kozła. Wystąpią w The Globe
Wrocławski teatr zaprezentuje się na najbardziej prestiżowej szekspirowskiej scenie na świecie. Wystawi w Londynie „Pieśni Leara”, swój legendarny spektakl. Wystąpi też m.in. na duńskiej HamletScenen, a w Polsce, latem, także we Wrocławiu i Gdańsku.
Więcej »Upalny maraton rowerowy Lang Team w Wilanowie
Adam Żuber (CROSS CARTEL) i Izabela Pazyna (KOMOBIKE SCOTT) okazali się najszybsi na dystansie Grand Fondo podczas Maratonu Rowerowego Lang Team w warszawskim Wilanowie. Płaska i dynamiczna trasa okazała się dla uczestników sporym wyzwaniem, a dodatkowym utrudnieniem była upalna pogoda.
Więcej »Kolarskie gwiazdy w wyścigu Fiat Lang Team Race w Warszawie
Czesław Lang, Lechosław Michalak, Krzysztof Sujka – tak wyglądało podium wyścigu Fiat Lang Team Race w Warszawie w kategorii wiekowej M6. Znakomici kolarze ścigali się w Wilanowie na dystansie Maxi, a Czesław Lang wpadł na metę o włos przed kolegami z peletonu. Najlepszy czas ze wszystkich na dystansie Maxi uzyskał Maciej Sikora z Warszawy, który ponad 70-kilometrową trasę pokonał w czasie 1:36:57.
Więcej »Straż Graniczna apeluje - pamiętaj o swoim bagażu lecąc na wakacje
Każdego dnia funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach zapewniają bezpieczeństwo podróżnym przebywającym na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.
Więcej »Pełne nadziei narodziny we wrocławskim zoo
W środowisku naturalnym dosłownie znikają z dnia na dzień. Raport z zeszłego roku pokazuje dramatyczną sytuację wszystkich gatunków lemurów, ostatnie 24 lata to spadki ich populacji o 80-95%. Coraz wyraźniej widać, że te endemity Madagaskaru mają coraz mniejsze szanse na przetrwanie w środowisku naturalnym. To kolejne gatunki, których szansą na przetrwanie są ogrody zoologiczne. Nie dziwi więc, że każde narodziny w zoo to święto. We wrocławskim ogrodzie mamy dziś potrójne święto, bo na świat przyszły dwa wari rude i jeden biało-czarny.
Więcej »Międzynarodowe gwiazdy zabłysną w niedzielę na Memoriale Janusza Kusocińskiego
Wielkie międzynarodowe gwiazdy lekkoatletyki zaświecą swym błyskiem już w nadchodzącą niedzielę na Stadionie Śląskim podczas 65. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.
Więcej »Sezon festiwalowy rozpoczęty! – sprawdź, na co uważać w sieci
Festiwale muzyczne – niektórzy czekają na ten moment cały rok. Nic dziwnego, że później chcą, aby wszyscy się dowiedzieli, gdzie są i jak świetnie się bawią. Nic w tym złego. Dopóki robimy to z głową.
Więcej »„One Day. One World. One Trail”: Merrell prezentuje jednoczącą moc natury
17 państw, 23 zapierające dech w piersiach szlaki turystyczne i kilkudziesięciu fotografów z całego świata, którzy jednego dnia uchwycili w swoich obiektywach najpiękniejsze miejsca na Ziemi. 27 kwietnia marka Merrell zrealizowała zdjęcia do globalnego projektu „One Day. One World. One Trail” (Jeden dzień. Jeden świat. Jeden szlak). Efekty tej niesamowitej kampanii oglądać można już od 12 czerwca na stronie onetrail.merrell.com.
Więcej »13-19 czerwca w Muzeum Narodowym w Krakowie
W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie można już oglądać „Portret panien Bobrówien” Stanisława Wyspiańskiego, jedno z najpiękniejszych i najcenniejszych dzieł wystawy „Wyspiański. Posłowie”. Pastel ten powstał w Krakowie w roku 1894, tuż przed wyjazdem Stanisława Wyspiańskiego do Paryża. Obraz należał do kolekcji prywatnych, od roku 1947 przebywał w Kanadzie, i znany był dotąd tylko z czarno-białych reprodukcji. Ostatnio został zakupiony przez kolejnego kolekcjonera i sprowadzony do Polski.
Więcej »Zmiany na trasie 6 i 7 etapu Tour de Pologne
Decydująca część 76. Tour de Pologne UCI World Tour będzie jeszcze trudniejsza i bardziej widowiskowa. Dzięki wprowadzonym zmianom etapy szósty i siódmy będą nieco dłuższe, a na trasie szóstego etapu znajdzie się aż jedenaście Górskich Premii TAURON pierwszej kategorii.
Więcej »Dwa wielkie finały Brave Kids. Rusza sprzedaż biletów
Z okazji 10. edycji Brave Kids organizatorzy przygotowują aż dwa, odrębne finałowe spektakle. W Teatrze Polskim we Wrocławiu najpierw wystąpią największe talenty z poprzednich lat, a dwa dni później uczestnicy tegorocznej edycji m.in. z Kolumbii, Peru, Korei i Gruzji. Sprzedaż biletów na Wielki Finał Brave Kids Reunion i Wielki Finał Brave Kids właśnie ruszyła.
Więcej »Poznaj Brave Kids z Ugandy i Indii. Przyjdź na spotkanie
Hiphopowcy z Kampali oraz tancerki i akrobata z Kolonii Marionetek z New Delhi pokażą swoje talenty podczas Brave Kids Day w Warszawie. Wydarzenie, organizowane z okazji 10-lecia projektu Brave Kids, jest otwarte dla wszystkich.
Więcej »OŚMIECENI - historie z wysypiska cywilizacji
Na Pacyfiku odkryto nową wyspę! Jest pięciokrotnie większa od Polski i zbudowana w całości z plastiku. Mount Everest to najwyższa na świecie góra… śmieci. Do końca 2018 r. zebrano z niej 16 ton odpadów. Podobna ilość nieczystości zalega na plaży małej, bezludnej Wyspy Hendersona.
Więcej »Zbliża się najważniejsze wydarzenie muzealne - impreza plenerowa Noc Kupały
Zapraszamy do udziału w najstarszej z imprez muzealnych – w ,,Nocy Kupały”, która odbędzie się 22 czerwca na terenie Małego Skansenu. Historia jej związana jest z początkami założenia muzeum. Pierwsza impreza odbyła się już w roku 1969 na wyspie Ostrów Lednicki. Przez kolejne lata 1970 i 1971 zabawy Nocy Świętojańskiej w wykonaniu Zespołu Lednica odbywały się na wyspie. Od 1973 roku nowym miejscem imprezy stał się teren na Małym Skansenie, naprzeciw przeprawy promowej na wyspę, na którym imprezy odbywają się do dzisiaj.
Więcej »Czy „Lewy” duma o swojej frelce? Młodzi piłkarze przepytali reprezentantów
W jakim wieku piłkarz może zacząć rozglądać się za dziewczynami? Czy pieniądze są ważne w życiu sportowca? Jakie przedmeczowe rytuały ma Robert Lewandowski? To tylko niektóre z pytań, jakie kadrowicze usłyszeli od swoich następców – zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którzy najpierw odwiedzili ich przed meczem z Izraelem, a później z trybun PGE Narodowego obejrzeli wygrane 4:0 starcie w ramach eliminacji do Euro 2020.
Więcej »Co się stanie, jeśli zabraknie ryb?
Ziemia to jeden ekosystem, można go porównać do systemu naczyń połączonych. Gdy w jednym źle się dzieje, odczuwa to cała planeta. W ciągu ostatnich 35 lat ponad trzykrotnie wzrósł odsetek przełowienia światowych zasobów ryb. Szacuje się, że obecnie problem ten dotyczy ponad 33% ławic ryb. To niestety pokazuje, że jeśli tempo to utrzyma się, za kilkadziesiąt lat ryby mogą zniknąć ze środowiska. W Światowym Dniem Oceanów, obchodzonym 8 czerwca, ZOO Wrocław i organizacja pozarządowa MSC mówią jednym głosem „od naszych dzisiejszych wyborów zależy przyszłość planety”.
Więcej »City Break - odkryj Szczawnicę w długi czerwcowy weekend
Krótkie, weekendowe wycieczki do dużych miast czyli tzw. City Break, są coraz popularniejszym sposobem na podróżowanie. Do tej pory najczęściej jako taką wyprawę postrzegano lot do któregoś z większych europejskich miast, jednak coraz więcej turystów organizuje kilkudniowe wyprawy po Polsce, chcąc bliżej poznać jej atrakcje. Dobrym kierunkiem na krótki wyjazd i oderwanie się od codziennych spraw jest Uzdrowisko Szczawnica. Co warto zobaczyć w tej uroczej stolicy Pienin?
Więcej »Palec pod budkę, bo za minutkę budka się zamyka i nie ma kluczyka
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, po licznych imprezach w Warszawie i Radomiu obiera właśnie kurs na Wrocław.Od 14 do 16 czerwca w Muzeum Pana Tadeusza czekać będzie na najmłodszych całe mnóstwo atrakcji prowadzonych symultanicznie w trzech grupach wiekowych.
Więcej »