Kulturalni |
Region: |
Artyści w darze krakowianom - Man Li Szczepańska pamięci Wyspiańskiego
Serdecznie zapraszamy 28 lutego 2014 r. do Krakowa, gdzie odbędzie się spotkanie "Artyści w darze krakowianom - Man Li Szczepańska i Jej goście pamięci Stanisława Wyspiańskiego". Scenariusz i reżyseria Wiesław Adamik. Choreografia K. Stolarczyk.
Więcej »Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znaczkach pocztowych
W piątek rozpoczęła się olimpiada w Soczi. Polskę będzie reprezentowało na niej ponad 50 sportowców. Z tej okazji, w przeddzień rozpoczęcia zimowej olimpiady, w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu o godz. 15.00 miał miejsce wernisaż wystawy czasowej pn. „Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znaczkach pocztowych”.
Więcej »Ferie zimowe w Wilanowie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do wspólnego spędzenia czasu podczas ferii zimowych. Proponujemy inspirującą podróż do świata historii, sztuki i przyrody. Magiczny wehikuł czasu przeniesie uczestników spotkań muzealnych do otoczonej niezwykłymi ogrodami rezydencji króla Jan III w Wilanowie.
Więcej »Alicja w krainie czarów w Wilanowie
Historia o Alicji, która trafia do niezwykłego świata była i jest natchnieniem dla wielu twórców sztuk teatralnych, oper, baletów i filmu. W Wilanowie utwór Lewisa Carrolla zainspirował nie tylko twórców teatru, ale też... architektów Labiryntu Światła.
Więcej »Dwór w Kłóbce odbudowany
Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostanie udostępniony zwiedzającym odrestaurowany dwór Orpiszewskich w Kłóbce w powiecie włocławskim. Roboty remontowo-budowlane już zakończono, pozostały prace wykończeniowe i organizacja ekspozycji. Obiekt pomieści muzeum dokumentujące kulturowe i patriotyczne tradycje kujawskiej szlachty i będzie jedną z turystycznych wizytówek regionu.
Więcej »Stolica Kultury Mazowsza 2014 wybrana
W tym roku szczególnie zapraszamy na północne Mazowsze do powiatu przasnyskiego, który przygotował bogatą i interesującą ofertę wydarzeń kulturalnych, stając się tym samym Stolicą Kultury Mazowsza. W ciekawej i różnorodnej ofercie zaplanowano imprezy, które – skupiając lokalną utalentowaną młodzież, artystów i twórców – będą popularyzować dziedzictwo kulturalne powiatu przasnyskiego w jak najszerszym zakresie.
Więcej »Ubieramy poetkę i krasnoludki
Ubraniem Marii Konopnickiej w czapkę i szalik „Pogodnych Suwałk” rozpoczęła się zimowa akcja ubierania poetki i bohaterów jej najsłynniejszej baśni „O krasnoludkach i Sierotce Marysi”. Na szaliki czeka jeszcze siedmiu krasnoludków, a na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody.
Więcej »Nieznany Poniatowski na Wawelu
26 stycznia br. w Sali Senatorskiej na Zamku Królewskim na Wawelu odbył się koncert muzyki operowej w wykonaniu Joanny Woś, przy akompaniamencie Roberta Morawskiego (fortepian). Główną część wieczoru stanowiły kompozycje Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, dyplomaty i senatora, znanej osobistości XIX – wiecznego życia politycznego i muzycznego Włoch i Francji.
Więcej »Pamiętamy o ofiarach Tragedii Górnośląskiej
W Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odprawiona została msza w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych regionu z marszałkiem Mirosławem Sekułą i przewodniczącym Sejmiku, Andrzejem Gościniakiem na czele.
Więcej »Shrek w Gdyni - to musisz zobaczyć!
Największa produkcja w historii gdyńskiego Teatru, czyli pozbawiony higieny i dobrych manier zielony Ogr, irytujący Osioł, tajemnicza Księżniczka, „przerażająco” zalotna Smoczyca oraz pełen kompleksów Lord Farquaad przeniosą małych i dużych widzów w baśniowy świat, w którym nic nie jest pewne, a tradycyjne zakończenia można włożyć między bajki. SHREK to spektakl wyjątkowy, imponujący rozmachem, znakomicie zaśpiewany, z niezapomnianymi tekstami, które tak szybko rozpoznajemy.
Więcej »Karnawał z Chopinem: Przetańczyć całą noc
Goście Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, w minioną niedzielę, mieli okazję wysłuchania znakomitego koncertu tria Artes Ensemble pod tytułem „Karnawał z Chopinem: Przetańczyć całą noc”. Tym wydarzeniem zainaugurowano nowy rok koncertowy w centrum. Wykonawcy wykreowali muzyczno-wokalny pejzaż, który doceniła publiczność.
Więcej »Tanecznie, kolędowo, ludowo...
W niedzielę, 2 lutego o godzinie 18.00 w Sali Rycerskiej Zamku w Sandomierzu odbędzie się Wieczór Tańców i Kolęd Polskich. Serdecznie zapraszamy! Sprawdź, kto wystąpi.
Więcej »Śpiewające Eurydyki: Anna German i Małgorzata Krzysica
To moje dwa być może ostatnio obok spektakli w Operze Krakowskiej, największe wzruszenia artystyczne - znakomity serial "Anna German" w TVP 1 i promowana płyta z jej piosenkami śpiewanymi przez krakowską aktorkę i wokalistkę Małgorzatę Krzysica.
Więcej »Jubileusz Tykocińskiego Teatru Amatorskiego
Historia teatru amatorskiego w Tykocinie sięga daleko w przeszłość. Już w roku 1913 (według kalendarza juliańskiego) zaczął tu funkcjonować teatr polski, a od roku 1919 – żydowski. Działający obecnie Tykociński Teatr Amatorski jest spadkobiercą obu tych tradycji. 18 stycznia 2014 r. w Królewskim Mieście uroczyście obchodzono setną rocznicę istnienia amatorskiego ruchu teatralnego w Tykocinie.
Więcej »