Dzisiaj jest: piątek, 21 stycznia 2022 r.
Atrakcje
Region:
Atrakcje » 04 września 2015, godz. 09:06

Muzeum KL Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Muzeum KL Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
Małopolskie:

Właśnie wychodzimy z terenu najstarszego obozu wchodzącego w skład kompleksu  Auschwitz. A teraz zapraszam do Auschwitz II Birkenau – powiedziała beznamiętnym głosem pani przewodnik. Na miejsce miał nas przewieść autobus, który był wliczony w cenę biletu wejściowego. Tak, nie jest to obowiązkowe – usłyszeliśmy na dodatek. Większość zwiedzających po minięciu bramy z napisem  „Arbeit macht frei” nie czekała na nic i bez słowa odchodziła w kierunku parkingu.

Więcej »
Atrakcje » 24 sierpnia 2015, godz. 14:58

Szlak kultury żydowskiej - pamiątki judaistyczne w Małopolsce

Szlak kultury żydowskiej - pamiątki judaistyczne w Małopolsce
Małopolskie:

Żydzi przez ponad siedem stuleci licznie zamieszkiwali ziemie dzisiejszej Małopolski, współtworząc unikatowy pejzaż kulturowy regionu. W Krakowie powstała pierwsza na ziemiach Rzeczpospolitej uczelnia talmudyczna,  rozpoczynając w ten sposób złoty okres kultury żydowskiej w Polsce. Wielcy rabini, jak  Rabbi Mosze Isserles, którego imię nosi czynna do dziś bóżnica, czy wybitny kabalista Natan Nata Spira, pochowany na pobliskim Starym Cmentarzu sprawili, że Kraków stał się centrum duchowości żydowskiej nie tylko dla Polski, ale i dla znacznej części Europy. 

Więcej »
Atrakcje » 22 sierpnia 2015, godz. 17:50

Park Historii we Włodzieninie, czyli spotkania z II wojną światową

Park Historii we Włodzieninie, czyli spotkania z II wojną światową
Opolskie:

Na skraju małej wioski w powiecie głubczyckim niedaleko Raciborza, u stóp XV-wiecznego kościoła św. Mikołaja, na starym wysypisku śmieci urządzono Park Historii, pełen okopów, ziemianek i transzei. Organizowane są rekonstrukcyje historyczne. Na zdjęciu Bitwa narodów z 22.08.2015 r., pokazująca niemiecki atak na Polskę w 1939 roku, szarżę ułańską, obronę Lwowa i najazd ZSRR z 17.09.1939 r. Spektakle można oglądać z wieży wspomnianej świątyni. Więcej informacji o bieżących wydarzeniach TUTAJ na profilu facebook. 

Więcej »
Atrakcje » 21 sierpnia 2015, godz. 09:00

Zamki w województwie śląskim

Zamki w województwie śląskim
Śląskie:

Zamki od bardzo dawna przyciągały ludzki wzrok. W dzisiejszych czasach rację bytu ma niewiele budowli. Często pozostałością po wielkich zamczyskach są cegły i kamienie na wzgórzach. Jednak istnieją zamki, które stanowią dowód bogactwa dawnych czasów. Zamek w Będzinie, Sułkowskich w Bielsku-Białej, Bobolicach oraz Wzgórze Zamkowe w Cieszynie to tyko niektóre z nich. 

Więcej »
Reklama
Atrakcje » 20 sierpnia 2015, godz. 14:17

Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej

Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej
Małopolskie:

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu stworzenie atrakcji turystycznej obejmujące przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Więcej »
Atrakcje » 20 sierpnia 2015, godz. 13:19

Bitwa pod Grunwaldem- największa polska inscenizacja

Bitwa pod Grunwaldem- największa polska inscenizacja
Warmińsko-Mazurskie:

Coroczna impreza jest częścią obchodów Dni Grunwaldu organizowanych przez gminę Grunwald z siedzibą w Gierzwałdzie. Skupia ona miłośników odtwarzania historii i jest jednym z największych elementów wytworzonym przez środowiska "historyczne" na terenie naszego kraju. Celem tego zgromadzenia jest krzewienie historii, odtwarzanie kultury, tradycji oraz rzemiosła dawnego. Od 1998 roku spotyka się na polach pod Grunwaldem ponad 3000 miłośników średniowiecza z całego świata. Gościliśmy już przedstawicieli z Niemiec, Włoch, Francji, Finlandii, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji, Białorusi, Ukrainy a nawet Stanów Zjednoczonych.

Więcej »
Wrocław. Najlepsze miejsce na start
Atrakcje » 19 sierpnia 2015, godz. 07:48

Wrocław. Najlepsze miejsce na start

Dolnośląskie:

Port Lotniczy Wrocław jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej popularnych portów regionalnych Europy Środkowej. Czym jeszcze się wyróżnia? Zobacz nowy film wrocławskiego lotniska.

Więcej »
Reklama
Atrakcje » 18 sierpnia 2015, godz. 08:31

Źródełko Maryi w okolicy Kudowy Zdroju

Źródełko Maryi w okolicy Kudowy Zdroju
Dolnośląskie:

Tu nie ma głośnych rozmów. W Zielonej Dolinie jest azyl pełen ciszy. Wysokie świerki i drzewa liściaste skrywają osoby siedzące na kamiennych schodach lub drewnianych ławkach przed kaplicą. Nie ma tu udoskonaleń, jest tylko metalowa rurka wystająca z muru, z której czerpie się krystalicznie czystą wodę. Woda, która zabiera wszelkie choroby. W okolicy Kudowy Zdroju jest Źródełko Maryi. Nieraz jechałem z Kudowy przez Słone na Czechy. Mogę przysiąc, że małą brązową tabliczkę z napisem "Kaplica MBB u Źródełka Maryji" widziałem za każdym razem. Szaleństwo podboju Gór Stołowych i okalających je uzdrowisk było już w apogeum, gdy trafiłem do tego cichego azylu. Nic nie wiedziałem wcześniej o tym miejscu. 

Więcej »
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 14:07

Kanał Ulga w Raciborzu został opanowany przez... bociany

Kanał Ulga w Raciborzu został opanowany przez... bociany
Śląskie: Panują ogromne upały, w związku z czym stan wód się obniżył, lecz jak można zauważyć z tej sytuacji korzystają bociany, które spacerują wzdłuż Kanału Ulga (Odra). Susza stworzyła więc niecodzienne krajobrazy, do których dopasowuje się przyroda. Wzdłuż wałów nad Ulgą w Raciborzu wiedzie ścieżka rowerowa. Blisko stąd do Arboretum Bramy Morawskiej (las Obora) oraz Rezerwatu Łężczok - jedynego takiego miejsca nad górną Odrą, w którym można obejrzeć stary las łęgowy pełny ptactwa. Wałami dojedziemy też do parku Zamkowego, zamku piastowskiego i historycznego centrum. Pamiętajmy, że Racibórz to historyczna stolica Górnego Śląska, miasto zwane królestwem górnośląskiego gotyku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Artura Wierzbickiego. Więcej »
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 13:29

Góry, morze czy Mazury – gdzie i za ile?

Góry, morze czy Mazury – gdzie i za ile?
Cała Polska:

Sierpień to właściwie ostatni czas na letni wypoczynek. Ile za nocleg zapłacimy w polskich górach, nad morzem, a ile na Mazurach? trivago.pl – serwis porównujący ceny hoteli, sprawdza między innymi, ile wyniesie nas doba hotelowa dla dwóch osób, w poszczególnych miejscach, w tych trzech destynacjach.

Więcej »
Reklama
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 11:43

Nowe realizacje Gdańskiej Szkoły Muralu na Zaspie i w Porcie Wrzeszcz

Nowe realizacje Gdańskiej Szkoły Muralu na Zaspie i w Porcie Wrzeszcz
Pomorskie:

Adepci Gdańskiej Szkoły Muralu mają pracowite wakacje. Zrealizowali trzecią pracę w Porcie Wrzeszcz i cztery wiatrołapy na Zaspie. Jeszcze w sierpniu pojadą na plener do Mokrej Wsi, gdzie stworzą mural inspirowany twórczością Władysława Podkowińskiego, a we wrześniu namalują kolejną realizację w Mołdawii.

Więcej »
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 07:58

Zamek Bobolice - biała dama i sekrety królewskiej toalety

Zamek Bobolice - biała dama i sekrety królewskiej toalety
Śląskie:

Zamek Bobolice został wybudowany w II połowie XIV wieku za panowania Kazimierza Wielkiego. Miał charakter obronny i należał do systemu warowni zwanych orlimi gniazdami, broniących zachodnich granic państwa od strony Śląska. Zamek został wzniesiony na skale. Umożliwiało to obserwację jego okolic, kontakt z obsadą sąsiedniego zamku w Mirowie i podejmowanie wspólnych działań w wypadku zagrożenia.

Więcej »
Atrakcje » 10 sierpnia 2015, godz. 08:46

Nadmorski krajobraz Ustki w niebanalnym kadrze

Nadmorski krajobraz Ustki w niebanalnym kadrze
Pomorskie:

Zwiedzaj Polskę z ViaPoland.com. Moje fotografie, które chcę przedstawić, to przemyślane, świadome kadry. Staram się uchwycić piękno otaczającego i przemijającego świata. Fotografując wyciszam się i oddaję tę ciszę. Proste ujęcia są najlepsze, oddają piękno i ukazują ducha. Fotografie przedstawiają nadmorski krajobraz Ustki. Codzienność została uchwycona . Chcąc uchwycić jej piękno, trzeba poświęcenia. Na szczególny moment trzeba poczekać. Każda chwila jest niepowtarzalna. Trzeba być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. To pokora oraz intuicja. Dobro, prawda i piękno znikają wśród nadprodukcji obrazu oraz braku cierpliwości. Świadomość i umiejętność postrzegania rzeczywistości są w dzisiejszych czasach bezcenne. By oddać ducha fotografii, trzeba oddać siebie.

Więcej »
Reklama
Atrakcje » 10 sierpnia 2015, godz. 08:35

Pstrążna i Ustka - zjawiska przyrodnicze w obiektywie

Pstrążna i Ustka - zjawiska przyrodnicze w obiektywie
Cała Polska:

 

Zwiedzaj Polskę z ViaPoland.com. Interesują mnie zwłaszcza te zjawiska przyrodnicze, które dostrzegamy z trudem lub całkowicie uchodzą uwadze współczesnego obserwatora. Czynniki takie jak: mnogość spraw codziennych, szeroko pojęty przesyt oraz rosnące tempo życia wywierają niekorzystny wpływ na cel i jakość postrzegania. RYTM przyrody natomiast jest wyjątkowy w swoim rodzaju, gdyż przywraca naturalną równowagę i spokój. Z tego względu szczególną uwagę powierzam tym motywom zdjęciowym, w których dostrzegam ślady wartości ponadczasowych: WIARY, NADZIEI i MIŁOŚCI, będących moim źródłem POKORY I SZCZĘŚCIA. 

 

Więcej »
Atrakcje » 10 sierpnia 2015, godz. 07:40

Portret Heleny w Muzeum Niepodległości w Warszawie

Portret Heleny w Muzeum Niepodległości w Warszawie
Mazowieckie:

Muzeum Niepodległości w Warszawie dokonało zakupu od prywatnego kolekcjonera obrazu Aleksandra Sochaczewskiego pt. „Portret Heleny z Majewskich Kirkorowej, zesłanki syberyjskiej”. Obraz Aleksandra Sochaczewskiego jest istotnym uzupełnieniem kolekcji Muzeum.

Więcej »
Aktywni | Atrakcje | Hotele | Kontakt | Kulturalni | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Polska retro - Retro Poland | Przewodniki po Polsce / Poland Travel Guides | Regulamin | Reklama | Restauracje | Użytkownicy | Wydarzenia
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.

Klauzula informacyjna RODO - polityka prywatności

Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek") w celu: administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług, w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). W tym przypadku, cookie przechowuje informację o unikalnym identyfikatorze sesji. "Ciasteczka" nie przechowują danych prywatnych dotyczących użytkownika, takich jak: imię, nazwisko, hasło, lokalizacja lub adres IP. Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. Wtedy też, okienko z tą informacją nie będzie pojawiać się ponownie. Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.