Wydarzenia | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Kosmos na kanapie i próżnia przy biurku, czyli zajęcia online dla szkół w Centrum Nauki Kopernik
Czy we własnej kuchni można znaleźć Układ Słoneczny? Jak wykorzystać zwykłą butelkę po wodzie do samodzielnego odkrywania praw fizyki? Sprawdzą to setki uczniów ze szkół podstawowych w całej Polsce. W ramach Programu Nauka dla Ciebie rusza specjalnie dla nich przygotowana oferta zajęć online. Na czym polegają i jak zgłosić szkołę?
Rozmowa o nauce
Reagując na obecne potrzeby uczniów i nauczycieli zespół specjalistów Centrum Nauki Kopernik, w ramach Programu Nauka dla Ciebie, stworzył zajęcia e-Naukobus i e-Planetobus. To interaktywne spotkania prowadzone na żywo przez doświadczonych edukatorów. To okazja, by odkryć naukową pasję bez wychodzenia z domu. Zajęcia to nie tylko pokaz. Ich forma pozwala uczniom na rozmowę i zadawanie pytań prowadzącym oraz samodzielne wykonywanie prostych eksperymentów.
Próżnia przy stole
e-Naukobus to interaktywny pokaz naukowy. Podczas spotkania uczniowie poznają tajniki różnych dziedzin nauki. Edukatorzy przy pomocy eksponatów z wystawy Eksperymentuj! prezentują dzieciom różnorodne zagadnienia naukowe i razem z nimi wykonują proste doświadczenia.
Domowe planetarium
e-Planetobus to pokaz nieba transmitowany na żywo. W jego trakcie prezenterzy zabierają uczestników w podróż po kosmosie, opowiadają m.in. ciałach niebieskich i gwiazdozbiorach, które aktualnie są widoczne nocnym niebie. Przewidziany jest także interaktywny warsztat dla uczniów pozwalający im samodzielnie odkrywać astronomię. Po pokazie uczestnicy mogą porozmawiać z prowadzącymi i zadać im pytania.
Jak zgłosić placówkę?
Program Nauka dla Ciebie to wspólna inicjatywa Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zajęcia e-NDC, podobnie, jak inne części Programu (np. wyjazdy Naukobusu i Planetobusu), skierowane są do szkół podstawowych w małych miejscowościach na terenie całej Polski (poniżej 130 tys. mieszkańców). Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Centrum Nauki Kopernik, w zakładce „dla nauczycieli”. Zajęcia są bezpłatne.
Komentarze społecznościowe |