Dzisiaj jest: czwartek, 16 sierpnia 2018 r.
Atrakcje
Region:
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 13:29

Góry, morze czy Mazury – gdzie i za ile?

Góry, morze czy Mazury – gdzie i za ile? - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Cała Polska:

Sierpień to właściwie ostatni czas na letni wypoczynek. Ile za nocleg zapłacimy w polskich górach, nad morzem, a ile na Mazurach? trivago.pl – serwis porównujący ceny hoteli, sprawdza między innymi, ile wyniesie nas doba hotelowa dla dwóch osób, w poszczególnych miejscach, w tych trzech destynacjach.

Więcej »
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 11:43

Nowe realizacje Gdańskiej Szkoły Muralu na Zaspie i w Porcie Wrzeszcz

Nowe realizacje Gdańskiej Szkoły Muralu na Zaspie i w Porcie Wrzeszcz - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Pomorskie:

Adepci Gdańskiej Szkoły Muralu mają pracowite wakacje. Zrealizowali trzecią pracę w Porcie Wrzeszcz i cztery wiatrołapy na Zaspie. Jeszcze w sierpniu pojadą na plener do Mokrej Wsi, gdzie stworzą mural inspirowany twórczością Władysława Podkowińskiego, a we wrześniu namalują kolejną realizację w Mołdawii.

Więcej »
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 07:58

Zamek Bobolice - biała dama i sekrety królewskiej toalety

Zamek Bobolice - biała dama i sekrety królewskiej toalety - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Śląskie:

Zamek Bobolice został wybudowany w II połowie XIV wieku za panowania Kazimierza Wielkiego. Miał charakter obronny i należał do systemu warowni zwanych orlimi gniazdami, broniących zachodnich granic państwa od strony Śląska. Zamek został wzniesiony na skale. Umożliwiało to obserwację jego okolic, kontakt z obsadą sąsiedniego zamku w Mirowie i podejmowanie wspólnych działań w wypadku zagrożenia.

Więcej »
Atrakcje » 10 sierpnia 2015, godz. 08:46

Nadmorski krajobraz Ustki w niebanalnym kadrze

Nadmorski krajobraz Ustki w niebanalnym kadrze - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Pomorskie:

Zwiedzaj Polskę z ViaPoland.com. Moje fotografie, które chcę przedstawić, to przemyślane, świadome kadry. Staram się uchwycić piękno otaczającego i przemijającego świata. Fotografując wyciszam się i oddaję tę ciszę. Proste ujęcia są najlepsze, oddają piękno i ukazują ducha. Fotografie przedstawiają nadmorski krajobraz Ustki. Codzienność została uchwycona . Chcąc uchwycić jej piękno, trzeba poświęcenia. Na szczególny moment trzeba poczekać. Każda chwila jest niepowtarzalna. Trzeba być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. To pokora oraz intuicja. Dobro, prawda i piękno znikają wśród nadprodukcji obrazu oraz braku cierpliwości. Świadomość i umiejętność postrzegania rzeczywistości są w dzisiejszych czasach bezcenne. By oddać ducha fotografii, trzeba oddać siebie.

Więcej »
Reklama
Atrakcje » 10 sierpnia 2015, godz. 08:35

Pstrążna i Ustka - zjawiska przyrodnicze w obiektywie

Pstrążna i Ustka - zjawiska przyrodnicze w obiektywie - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Cała Polska:

 

Zwiedzaj Polskę z ViaPoland.com. Interesują mnie zwłaszcza te zjawiska przyrodnicze, które dostrzegamy z trudem lub całkowicie uchodzą uwadze współczesnego obserwatora. Czynniki takie jak: mnogość spraw codziennych, szeroko pojęty przesyt oraz rosnące tempo życia wywierają niekorzystny wpływ na cel i jakość postrzegania. RYTM przyrody natomiast jest wyjątkowy w swoim rodzaju, gdyż przywraca naturalną równowagę i spokój. Z tego względu szczególną uwagę powierzam tym motywom zdjęciowym, w których dostrzegam ślady wartości ponadczasowych: WIARY, NADZIEI i MIŁOŚCI, będących moim źródłem POKORY I SZCZĘŚCIA. 

 

Więcej »
Atrakcje » 10 sierpnia 2015, godz. 07:40

Portret Heleny w Muzeum Niepodległości w Warszawie

Portret Heleny w Muzeum Niepodległości w Warszawie - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Mazowieckie:

Muzeum Niepodległości w Warszawie dokonało zakupu od prywatnego kolekcjonera obrazu Aleksandra Sochaczewskiego pt. „Portret Heleny z Majewskich Kirkorowej, zesłanki syberyjskiej”. Obraz Aleksandra Sochaczewskiego jest istotnym uzupełnieniem kolekcji Muzeum.

Więcej »
Nowości w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Atrakcje » 07 sierpnia 2015, godz. 08:32

Nowości w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Małopolskie:

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wzbogaciło swoje zbiory o kolekcję dziewięciu obrazów rodziny Szarskich malowanych przez znanych krakowskich malarzy z przełomu XIX i XX wieku. Zakup został wsparty dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej »
Atrakcje » 06 sierpnia 2015, godz. 12:17

Couchsurfing, survival, geocaching, questing – czyli turystyka XXI wieku

Couchsurfing, survival, geocaching, questing – czyli turystyka XXI wieku - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Cała Polska:

Turystykę można uprawiać na wiele sposobów. XXI wiek rozpieszcza nas szerokim wachlarzem możliwości - w zależności od indywidualnych preferencji, możemy przebierać w ofertach turystycznych. Twórcy nowych form zwiedzania wciąż zaskakują pomysłami, a ich celem jest zaangażowanie turysty w aktywny wypoczynek.

Więcej »
Atrakcje » 31 lipca 2015, godz. 15:41

Włodarz– największe podziemia Projektu RIESE

Włodarz– największe podziemia Projektu RIESE - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie: Nigdzie nie znajdziemy informacji o przeznaczeniu tego obiektu. Hipotez jest tyle ilu jest badaczy. Wiadomo jedynie, że w 1943r. Fhrer III Rzeszy podjął decyzję o budowie nowej Kwatery Głównej na Dolnym Śląsku. Więcej »
Atrakcje » 30 lipca 2015, godz. 11:52

Jaskinia Głęboka w obiektywie

Jaskinia Głęboka w obiektywie - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Śląskie:

Jedną z atrakcji Jury Krakowsko – Częstochowskiej w sąsiedztwie Szlaku Orlich Gniazd, jest zlokalizowana na terenie Rezerwatu Przyrody Góra Zborów – Jaskinia Głęboka.

Więcej »
Atrakcje » 30 lipca 2015, godz. 11:29

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Mazowieckie:

Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających dzieje XX-wiecznych wojen i totalitaryzmów. Przed takim problemem stanęli także twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego. Przyjęliśmy założenie, że należy połączyć historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenić wydarzenia sprzed 60 lat we współczesnej świadomości narodowej. Więcej TUTAJ.

Więcej »
Atrakcje » 30 lipca 2015, godz. 11:16

Parowozownia Gniezno zaprasza do zwiedzania

Parowozownia Gniezno zaprasza do zwiedzania - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wielkopolskie:

Kolej w Gnieźnie pojawiła się w 1872 roku, kiedy wybudowano linię z Poznania przez Gniezno, Inowrocław do Torunia i Bydgoszczy. Powstał wówczas dworzec, wieża wodna, budynki administracyjne oraz pierwsza czterostanowiskowa parowozownia. W 1875 roku wybudowano linię do Oleśnicy przez Wrześnię, Jarocin, Krotoszyn, a wraz z torowiskiem powstała druga lokomotywownia, której zabudowania dały początek obecnemu obiektowi. Zabudowania parowozowni stopniowo rozbudowywano, a na początku XX wieku przebudowano cały układ torowy stacji. Powstały m.in.: druga hala wachlarzowa, noclegowna i wieża wodna. Warto wspomnieć, że w pobliżu lokomotywowni pod koniec XIX stulecia powstała stacja kolei wąskotorowej. W trakcie I wojny światowej w bezpośrednim sąsiedztwie parowozowni wybudowano most drogowy nad torowiskiem. Więcej TUTAJ.

Więcej »
Atrakcje » 29 lipca 2015, godz. 14:11

Narty Kamila Stocha w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu

Narty Kamila Stocha w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie:

Kamil Stoch, wybitny polski skoczek narciarski, podarował Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu swoje narty skokowe. Odebrał je i przywiózł z Zakopanego Zbigniew Kulik dyrektor tej instytucji kultury. Zostały one umieszczone na wystawie stałej w muzeum, gdzie prezentowane są od wielu lat narty pochodzące z XIX wieku: narty z wiązaniami trzcinowymi, kaloszowymi, czy też późniejsze XX-wieczne narty skokowe byłego starosty jeleniogórskiego.

Więcej »
Atrakcje » 29 lipca 2015, godz. 11:43

Do zaczytania jeden krok... więc w hamaku siądź w plenerze, gdyż nad Wisłą "książka bierze"...

Do zaczytania jeden krok... więc w hamaku siądź w plenerze, gdyż nad Wisłą "książka bierze"... - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Mazowieckie:

Sieć plenerowych bibliotek i hamaków realizowanych w ramach projektu Zaczytaj się nad Wisłą cały czas się powiększa. Do książek ofiarowanych przez miasto, przybywają książki, których darczyńcami są księgarze. Wiślany projekt, to idea warszawianki, która przedstawiła go na portalu Otwarta Warszawa. Księgarnie Matras oraz sieć salonów Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin – patroni fanpage-u „Czytam Wszędzie” - profilu dla miłośników książek - ofiarowali do czytania nad Wisłą blisko 300 książek. Są one dostępne w większości klubokawiarni, które rozwiesiły hamaki i stworzyły biblioteki plenerowe.

Więcej »
Atrakcje » 29 lipca 2015, godz. 08:56

Podczas Niedzieli w skansenie wieś tętni życiem

Podczas Niedzieli w skansenie wieś tętni życiem - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Mazowieckie:

W zagrodach chłopskich krzątają się gospodarze. Jedna z gospodyń ubija masło, którego zwiedzający mogą spróbować z wiejskim chlebem. Inna pierze na tarze i magluje bieliznę. Gospodarze zgodnie z kalendarzem rolniczym orzą i bronują pole, sieją zboża, koszą trawę, tną słomę na sieczkę dla zwierząt.  W jednej z zagród można podpatrzeć plecionkarza wyplatającego kosze z wikliny, zaś w kuźni zobaczyć jak powstaje podkowa. 

Więcej »
Aktywni | Atrakcje | Hotele | Kontakt | Kulturalni | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Polska retro - Retro Poland | Przewodniki po Polsce / Poland Travel Guides | Regulamin | Reklama | Restauracje | Użytkownicy | Wydarzenia
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Klauzula informacyjna RODO - polityka prywatności.
Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek") w celu: administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług, w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). W tym przypadku, cookie przechowuje informację o unikalnym identyfikatorze sesji. "Ciasteczka" nie przechowują danych prywatnych dotyczących użytkownika, takich jak: imię, nazwisko, hasło, lokalizacja lub adres IP. Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. Wtedy też, okienko z tą informacją nie będzie pojawiać się ponownie. Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Przejdź do serwisu