Dzisiaj jest: czwartek, 24 maja 2018 r.
Atrakcje
Region:
Atrakcje » 06 sierpnia 2015, godz. 12:17

Couchsurfing, survival, geocaching, questing – czyli turystyka XXI wieku

Couchsurfing, survival, geocaching, questing – czyli turystyka XXI wieku - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Cała Polska:

Turystykę można uprawiać na wiele sposobów. XXI wiek rozpieszcza nas szerokim wachlarzem możliwości - w zależności od indywidualnych preferencji, możemy przebierać w ofertach turystycznych. Twórcy nowych form zwiedzania wciąż zaskakują pomysłami, a ich celem jest zaangażowanie turysty w aktywny wypoczynek.

Więcej »
Atrakcje » 31 lipca 2015, godz. 15:41

Włodarz– największe podziemia Projektu RIESE

Włodarz– największe podziemia Projektu RIESE - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie: Nigdzie nie znajdziemy informacji o przeznaczeniu tego obiektu. Hipotez jest tyle ilu jest badaczy. Wiadomo jedynie, że w 1943r. Fhrer III Rzeszy podjął decyzję o budowie nowej Kwatery Głównej na Dolnym Śląsku. Więcej »
Atrakcje » 30 lipca 2015, godz. 11:52

Jaskinia Głęboka w obiektywie

Jaskinia Głęboka w obiektywie - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Śląskie:

Jedną z atrakcji Jury Krakowsko – Częstochowskiej w sąsiedztwie Szlaku Orlich Gniazd, jest zlokalizowana na terenie Rezerwatu Przyrody Góra Zborów – Jaskinia Głęboka.

Więcej »
Atrakcje » 30 lipca 2015, godz. 11:29

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Mazowieckie:

Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających dzieje XX-wiecznych wojen i totalitaryzmów. Przed takim problemem stanęli także twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego. Przyjęliśmy założenie, że należy połączyć historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenić wydarzenia sprzed 60 lat we współczesnej świadomości narodowej. Więcej TUTAJ.

Więcej »
Reklama
Atrakcje » 30 lipca 2015, godz. 11:16

Parowozownia Gniezno zaprasza do zwiedzania

Parowozownia Gniezno zaprasza do zwiedzania - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wielkopolskie:

Kolej w Gnieźnie pojawiła się w 1872 roku, kiedy wybudowano linię z Poznania przez Gniezno, Inowrocław do Torunia i Bydgoszczy. Powstał wówczas dworzec, wieża wodna, budynki administracyjne oraz pierwsza czterostanowiskowa parowozownia. W 1875 roku wybudowano linię do Oleśnicy przez Wrześnię, Jarocin, Krotoszyn, a wraz z torowiskiem powstała druga lokomotywownia, której zabudowania dały początek obecnemu obiektowi. Zabudowania parowozowni stopniowo rozbudowywano, a na początku XX wieku przebudowano cały układ torowy stacji. Powstały m.in.: druga hala wachlarzowa, noclegowna i wieża wodna. Warto wspomnieć, że w pobliżu lokomotywowni pod koniec XIX stulecia powstała stacja kolei wąskotorowej. W trakcie I wojny światowej w bezpośrednim sąsiedztwie parowozowni wybudowano most drogowy nad torowiskiem. Więcej TUTAJ.

Więcej »
Atrakcje » 29 lipca 2015, godz. 14:11

Narty Kamila Stocha w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu

Narty Kamila Stocha w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie:

Kamil Stoch, wybitny polski skoczek narciarski, podarował Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu swoje narty skokowe. Odebrał je i przywiózł z Zakopanego Zbigniew Kulik dyrektor tej instytucji kultury. Zostały one umieszczone na wystawie stałej w muzeum, gdzie prezentowane są od wielu lat narty pochodzące z XIX wieku: narty z wiązaniami trzcinowymi, kaloszowymi, czy też późniejsze XX-wieczne narty skokowe byłego starosty jeleniogórskiego.

Więcej »
Atrakcje » 29 lipca 2015, godz. 11:43

Do zaczytania jeden krok... więc w hamaku siądź w plenerze, gdyż nad Wisłą "książka bierze"...

Do zaczytania jeden krok... więc w hamaku siądź w plenerze, gdyż nad Wisłą "książka bierze"... - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Mazowieckie:

Sieć plenerowych bibliotek i hamaków realizowanych w ramach projektu Zaczytaj się nad Wisłą cały czas się powiększa. Do książek ofiarowanych przez miasto, przybywają książki, których darczyńcami są księgarze. Wiślany projekt, to idea warszawianki, która przedstawiła go na portalu Otwarta Warszawa. Księgarnie Matras oraz sieć salonów Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin – patroni fanpage-u „Czytam Wszędzie” - profilu dla miłośników książek - ofiarowali do czytania nad Wisłą blisko 300 książek. Są one dostępne w większości klubokawiarni, które rozwiesiły hamaki i stworzyły biblioteki plenerowe.

Więcej »
Atrakcje » 29 lipca 2015, godz. 08:56

Podczas Niedzieli w skansenie wieś tętni życiem

Podczas Niedzieli w skansenie wieś tętni życiem - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Mazowieckie:

W zagrodach chłopskich krzątają się gospodarze. Jedna z gospodyń ubija masło, którego zwiedzający mogą spróbować z wiejskim chlebem. Inna pierze na tarze i magluje bieliznę. Gospodarze zgodnie z kalendarzem rolniczym orzą i bronują pole, sieją zboża, koszą trawę, tną słomę na sieczkę dla zwierząt.  W jednej z zagród można podpatrzeć plecionkarza wyplatającego kosze z wikliny, zaś w kuźni zobaczyć jak powstaje podkowa. 

Więcej »
Atrakcje » 28 lipca 2015, godz. 14:43

Górna Odra jak na dłoni - widoki z wieży obserwacyjnej na granicy Solarni i Lubieszowa

Górna Odra jak na dłoni - widoki z wieży obserwacyjnej na granicy Solarni i Lubieszowa - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Śląskie:

Powstała po wielkim pożarze lasów wokół Kuźni Raciborskiej z 1992 roku. Spłonęło wówczas ponad 9 tys. ha drzewostanu. Od marca do września, od świtu do zmierzchu, przebywa tu obserwator. By dostać się na swoje stanowisko pracy musi pokonać 156 schodków. Obserwacje prowadzi z poziomu 32,5 metra. W razie zauważenia dymu natuchmiast alarmuje straż leśną. Przy pięknej pogodzie podziwia całą okolicę. Z wieży widać m.in. Śnieżkę w Karkonoszach, Górę Św. Anny, Pradziad w paśmie Wysokiego Jesionika, Racibórz - historyczną stolicę Górnego Śląska a przede wszystkim lasy, w tym teren pożarzyska z 1992 roku. 

Więcej »
Atrakcje » 28 lipca 2015, godz. 12:17

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie: Zwiedzaj Polskę z ViaPoland.com. Najsmutniejszy pokój dziecinny w jakim miałem okazję być. Ryszard Kapuściński napisał kiedyś, że dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas całe życie. Te moje dzieciństwo gdzieś kiedyś zapomniałem lub zostawiłem na kołku wchodząc do pomieszczeń "jedynie dla dorosłych". Więcej »
Atrakcje » 24 lipca 2015, godz. 11:51

Z Vanuatu albo Kiribati do Wieliczki

Z Vanuatu albo Kiribati do Wieliczki - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Małopolskie:

Vanuatu albo Kiribati to zaledwie kropki na błękitnej połaci Pacyfiku. Okazuje się, że nawet mieszkańcy tych odległych egzotycznych wysp słyszeli o zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. A skoro słyszeli i pofatygowali się na solne szlaki aż z drugiego końca świata… - Nie jest wcale przesadą twierdzić, że wielickie podziemia to jedna z największych polskich atrakcji – mówi Kajetan d’Obyrn, prezes zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” SA. - W pierwszej połowie 2015 roku odwiedziło nas już 600 tys. turystów z Polski i zagranicy - podkreśla.

Więcej »
Atrakcje » 24 lipca 2015, godz. 09:41

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie:

Podczas zlodowaceń powstawały w jaskini namuliska bogate w szczątki żyjących wtedy zwierząt. Największe ilości szczątków pochodzą od niedźwiedzia jaskiniowego, stąd też jaskinia wzięła swoją nazwę. W październik 1966 r. -w kamieniołomie Kletno III odsłonięto otwór w kształcie poziomej szczeliny. Prowadził on do niewielkiej komory nazwanej Salą Niedźwiedzia. Znajdowało się tam namulisko, z którego sterczały liczne kości dużych ssaków. Najwięcej było kości niedźwiedzia jaskiniowego. Część końcowa tej sali zachowała się do dzisiaj i jest widoczna w śluzie wejściowej do Jaskini. Więcej informacji TUTAJ.

Więcej »
Atrakcje » 23 lipca 2015, godz. 18:06

Wrocław. Pomnik Obrączka

Wrocław. Pomnik Obrączka  - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie:

Zwiedzaj Polskę z ViaPoland.com. Przy wrocławskiej Promenadzie Staromiejskiej od 2011 r. znajduje się Pomnik upamiętniający rotmistrza Witolda Pileckiego. Pomnik o nazwie Obrączka jest czarny, a wspomniana obrączka ma 3,5 metra średnicy.

Więcej »
Atrakcje » 23 lipca 2015, godz. 09:51

Proces tworzenia szklanych cacek w Hucie Szkła Artystycznego Barbara

Proces tworzenia szklanych cacek w Hucie Szkła Artystycznego Barbara - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie:

Polanicka huta należy do kilku nielicznych na Dolnym Śląsku i Ziemi Kłodzkiej, które pracują do dnia dzisiejszego. Ręczna produkcja wyrobów szklanych zapewnia ich niepowtarzalność, a zdolności pracowników pozwalają na wyrób pięknych dzieł, które zdobią wiele domów. Obecnie udostępniona jest hala, w której zobaczyć można pracowników podczas całego procesu tworzenia szklanych cacek, począwszy od nabierania surówki na tzw. piszczel, wydmuchiwania w drewnianej formie i kształtowania końcowego wyrobu. Przy hucie znajduje się sklep firmowy, gdzie można kupić gotowe wyroby po bardzo atrakcyjnych cenach.

Więcej »
Atrakcje » 23 lipca 2015, godz. 09:31

Podziemne Miasto Osówka - perła Dolnego Śląska

Podziemne Miasto Osówka - perła Dolnego Śląska - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie: Pod koniec 1943 r. Niemcy rozpoczęli budowę obiektów Riese w Górach Sowich na Dolnym Śląsku w tym kompleksu Osówka. Prowadzono prace w różnych miejscach. Powstawały systemy obronne na powierzchni ziemi i podziemne sztolnie. Prace przerwano na początku 1945 roku. Ze względu na zbliżającą się Armię Czerwoną i Wojsko Polskie. Po wojnie obiekt został splądrowany i zamknięty. W 1995 roku rozpoczęto zabezpieczanie i adaptację. 9 marca następnego roku pierwsi turyści mogli zobaczyć 650 m chodników i wyrobisk. W następnej kolejności udostępniono część zachodnią i północną. Obecnie zwiedzać można 1500 m. podziemnych korytarzy, wyrobisk, hal i bunkrów. Obiekt kazdego roku zyskuje na atrakcyjności dzięki wystawom, ekspozycjom, nowemu oświetleniu, chodnikom interaktywnym. Więcej TUTAJ. Więcej »
Polska w sieci
Partnerzy portalu
Aktywni | Atrakcje | Hotele | Kontakt | Kulturalni | Polityka dotycząca Plików Cookies czyli tzw | Polska retro - Retro Poland | Przewodniki po Polsce / Poland Travel Guides | Regulamin | Reklama | Restauracje | Użytkownicy | Wydarzenia
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.viapoland.com wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij