Dzisiaj jest: czwartek, 18 października 2018 r.
Atrakcje
Region:
Wrocław. Najlepsze miejsce na start - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Atrakcje » 19 sierpnia 2015, godz. 07:48

Wrocław. Najlepsze miejsce na start

Dolnośląskie:

Port Lotniczy Wrocław jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej popularnych portów regionalnych Europy Środkowej. Czym jeszcze się wyróżnia? Zobacz nowy film wrocławskiego lotniska.

Więcej »
Atrakcje » 18 sierpnia 2015, godz. 08:31

Źródełko Maryi w okolicy Kudowy Zdroju

Źródełko Maryi w okolicy Kudowy Zdroju - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie:

Tu nie ma głośnych rozmów. W Zielonej Dolinie jest azyl pełen ciszy. Wysokie świerki i drzewa liściaste skrywają osoby siedzące na kamiennych schodach lub drewnianych ławkach przed kaplicą. Nie ma tu udoskonaleń, jest tylko metalowa rurka wystająca z muru, z której czerpie się krystalicznie czystą wodę. Woda, która zabiera wszelkie choroby. W okolicy Kudowy Zdroju jest Źródełko Maryi. Nieraz jechałem z Kudowy przez Słone na Czechy. Mogę przysiąc, że małą brązową tabliczkę z napisem "Kaplica MBB u Źródełka Maryji" widziałem za każdym razem. Szaleństwo podboju Gór Stołowych i okalających je uzdrowisk było już w apogeum, gdy trafiłem do tego cichego azylu. Nic nie wiedziałem wcześniej o tym miejscu. 

Więcej »
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 14:07

Kanał Ulga w Raciborzu został opanowany przez... bociany

Kanał Ulga w Raciborzu został opanowany przez... bociany - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Śląskie: Panują ogromne upały, w związku z czym stan wód się obniżył, lecz jak można zauważyć z tej sytuacji korzystają bociany, które spacerują wzdłuż Kanału Ulga (Odra). Susza stworzyła więc niecodzienne krajobrazy, do których dopasowuje się przyroda. Wzdłuż wałów nad Ulgą w Raciborzu wiedzie ścieżka rowerowa. Blisko stąd do Arboretum Bramy Morawskiej (las Obora) oraz Rezerwatu Łężczok - jedynego takiego miejsca nad górną Odrą, w którym można obejrzeć stary las łęgowy pełny ptactwa. Wałami dojedziemy też do parku Zamkowego, zamku piastowskiego i historycznego centrum. Pamiętajmy, że Racibórz to historyczna stolica Górnego Śląska, miasto zwane królestwem górnośląskiego gotyku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Artura Wierzbickiego. Więcej »
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 13:29

Góry, morze czy Mazury – gdzie i za ile?

Góry, morze czy Mazury – gdzie i za ile? - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Cała Polska:

Sierpień to właściwie ostatni czas na letni wypoczynek. Ile za nocleg zapłacimy w polskich górach, nad morzem, a ile na Mazurach? trivago.pl – serwis porównujący ceny hoteli, sprawdza między innymi, ile wyniesie nas doba hotelowa dla dwóch osób, w poszczególnych miejscach, w tych trzech destynacjach.

Więcej »
Reklama
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 11:43

Nowe realizacje Gdańskiej Szkoły Muralu na Zaspie i w Porcie Wrzeszcz

Nowe realizacje Gdańskiej Szkoły Muralu na Zaspie i w Porcie Wrzeszcz - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Pomorskie:

Adepci Gdańskiej Szkoły Muralu mają pracowite wakacje. Zrealizowali trzecią pracę w Porcie Wrzeszcz i cztery wiatrołapy na Zaspie. Jeszcze w sierpniu pojadą na plener do Mokrej Wsi, gdzie stworzą mural inspirowany twórczością Władysława Podkowińskiego, a we wrześniu namalują kolejną realizację w Mołdawii.

Więcej »
Atrakcje » 12 sierpnia 2015, godz. 07:58

Zamek Bobolice - biała dama i sekrety królewskiej toalety

Zamek Bobolice - biała dama i sekrety królewskiej toalety - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Śląskie:

Zamek Bobolice został wybudowany w II połowie XIV wieku za panowania Kazimierza Wielkiego. Miał charakter obronny i należał do systemu warowni zwanych orlimi gniazdami, broniących zachodnich granic państwa od strony Śląska. Zamek został wzniesiony na skale. Umożliwiało to obserwację jego okolic, kontakt z obsadą sąsiedniego zamku w Mirowie i podejmowanie wspólnych działań w wypadku zagrożenia.

Więcej »
Atrakcje » 10 sierpnia 2015, godz. 08:46

Nadmorski krajobraz Ustki w niebanalnym kadrze

Nadmorski krajobraz Ustki w niebanalnym kadrze - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Pomorskie:

Zwiedzaj Polskę z ViaPoland.com. Moje fotografie, które chcę przedstawić, to przemyślane, świadome kadry. Staram się uchwycić piękno otaczającego i przemijającego świata. Fotografując wyciszam się i oddaję tę ciszę. Proste ujęcia są najlepsze, oddają piękno i ukazują ducha. Fotografie przedstawiają nadmorski krajobraz Ustki. Codzienność została uchwycona . Chcąc uchwycić jej piękno, trzeba poświęcenia. Na szczególny moment trzeba poczekać. Każda chwila jest niepowtarzalna. Trzeba być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. To pokora oraz intuicja. Dobro, prawda i piękno znikają wśród nadprodukcji obrazu oraz braku cierpliwości. Świadomość i umiejętność postrzegania rzeczywistości są w dzisiejszych czasach bezcenne. By oddać ducha fotografii, trzeba oddać siebie.

Więcej »
Atrakcje » 10 sierpnia 2015, godz. 08:35

Pstrążna i Ustka - zjawiska przyrodnicze w obiektywie

Pstrążna i Ustka - zjawiska przyrodnicze w obiektywie - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Cała Polska:

 

Zwiedzaj Polskę z ViaPoland.com. Interesują mnie zwłaszcza te zjawiska przyrodnicze, które dostrzegamy z trudem lub całkowicie uchodzą uwadze współczesnego obserwatora. Czynniki takie jak: mnogość spraw codziennych, szeroko pojęty przesyt oraz rosnące tempo życia wywierają niekorzystny wpływ na cel i jakość postrzegania. RYTM przyrody natomiast jest wyjątkowy w swoim rodzaju, gdyż przywraca naturalną równowagę i spokój. Z tego względu szczególną uwagę powierzam tym motywom zdjęciowym, w których dostrzegam ślady wartości ponadczasowych: WIARY, NADZIEI i MIŁOŚCI, będących moim źródłem POKORY I SZCZĘŚCIA. 

 

Więcej »
Atrakcje » 10 sierpnia 2015, godz. 07:40

Portret Heleny w Muzeum Niepodległości w Warszawie

Portret Heleny w Muzeum Niepodległości w Warszawie - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Mazowieckie:

Muzeum Niepodległości w Warszawie dokonało zakupu od prywatnego kolekcjonera obrazu Aleksandra Sochaczewskiego pt. „Portret Heleny z Majewskich Kirkorowej, zesłanki syberyjskiej”. Obraz Aleksandra Sochaczewskiego jest istotnym uzupełnieniem kolekcji Muzeum.

Więcej »
Nowości w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Atrakcje » 07 sierpnia 2015, godz. 08:32

Nowości w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Małopolskie:

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wzbogaciło swoje zbiory o kolekcję dziewięciu obrazów rodziny Szarskich malowanych przez znanych krakowskich malarzy z przełomu XIX i XX wieku. Zakup został wsparty dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej »
Atrakcje » 06 sierpnia 2015, godz. 12:17

Couchsurfing, survival, geocaching, questing – czyli turystyka XXI wieku

Couchsurfing, survival, geocaching, questing – czyli turystyka XXI wieku - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Cała Polska:

Turystykę można uprawiać na wiele sposobów. XXI wiek rozpieszcza nas szerokim wachlarzem możliwości - w zależności od indywidualnych preferencji, możemy przebierać w ofertach turystycznych. Twórcy nowych form zwiedzania wciąż zaskakują pomysłami, a ich celem jest zaangażowanie turysty w aktywny wypoczynek.

Więcej »
Atrakcje » 31 lipca 2015, godz. 15:41

Włodarz– największe podziemia Projektu RIESE

Włodarz– największe podziemia Projektu RIESE - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Dolnośląskie: Nigdzie nie znajdziemy informacji o przeznaczeniu tego obiektu. Hipotez jest tyle ilu jest badaczy. Wiadomo jedynie, że w 1943r. Fhrer III Rzeszy podjął decyzję o budowie nowej Kwatery Głównej na Dolnym Śląsku. Więcej »
Atrakcje » 30 lipca 2015, godz. 11:52

Jaskinia Głęboka w obiektywie

Jaskinia Głęboka w obiektywie - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Śląskie:

Jedną z atrakcji Jury Krakowsko – Częstochowskiej w sąsiedztwie Szlaku Orlich Gniazd, jest zlokalizowana na terenie Rezerwatu Przyrody Góra Zborów – Jaskinia Głęboka.

Więcej »
Atrakcje » 30 lipca 2015, godz. 11:29

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Mazowieckie:

Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających dzieje XX-wiecznych wojen i totalitaryzmów. Przed takim problemem stanęli także twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego. Przyjęliśmy założenie, że należy połączyć historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenić wydarzenia sprzed 60 lat we współczesnej świadomości narodowej. Więcej TUTAJ.

Więcej »
Atrakcje » 30 lipca 2015, godz. 11:16

Parowozownia Gniezno zaprasza do zwiedzania

Parowozownia Gniezno zaprasza do zwiedzania - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wielkopolskie:

Kolej w Gnieźnie pojawiła się w 1872 roku, kiedy wybudowano linię z Poznania przez Gniezno, Inowrocław do Torunia i Bydgoszczy. Powstał wówczas dworzec, wieża wodna, budynki administracyjne oraz pierwsza czterostanowiskowa parowozownia. W 1875 roku wybudowano linię do Oleśnicy przez Wrześnię, Jarocin, Krotoszyn, a wraz z torowiskiem powstała druga lokomotywownia, której zabudowania dały początek obecnemu obiektowi. Zabudowania parowozowni stopniowo rozbudowywano, a na początku XX wieku przebudowano cały układ torowy stacji. Powstały m.in.: druga hala wachlarzowa, noclegowna i wieża wodna. Warto wspomnieć, że w pobliżu lokomotywowni pod koniec XIX stulecia powstała stacja kolei wąskotorowej. W trakcie I wojny światowej w bezpośrednim sąsiedztwie parowozowni wybudowano most drogowy nad torowiskiem. Więcej TUTAJ.

Więcej »
Aktywni | Atrakcje | Hotele | Kontakt | Kulturalni | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Polska retro - Retro Poland | Przewodniki po Polsce / Poland Travel Guides | Regulamin | Reklama | Restauracje | Użytkownicy | Wydarzenia
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Klauzula informacyjna RODO - polityka prywatności.
Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek") w celu: administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług, w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). W tym przypadku, cookie przechowuje informację o unikalnym identyfikatorze sesji. "Ciasteczka" nie przechowują danych prywatnych dotyczących użytkownika, takich jak: imię, nazwisko, hasło, lokalizacja lub adres IP. Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. Wtedy też, okienko z tą informacją nie będzie pojawiać się ponownie. Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Przejdź do serwisu