Dzisiaj jest: niedziela, 21 stycznia 2018 r.
Wydarzenia
Region:
Przekręt (Nie)Doskonały, czyli kto widział Pannę Flint? - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 04 października 2016, godz. 10:42

Przekręt (Nie)Doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?

Mazowieckie:

Polska prapremiera błyskotliwej komedii mistrzów gatunku - Donalda Churchilla i Petera Yeldhmana. Churchill znany jest polskim widzom z takich hitów jak “Dekorator” czy “Chwile słabości” - obydwie sztuki w reżyserii Andrzeja Rozhina cieszyły się olbrzymim powodzeniem na warszawskich (i nie tylko) scenach.

Więcej »
Kropla na trawie oraz strefa recyklingowa na Targu Śniadaniowym - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 28 września 2016, godz. 09:39

Kropla na trawie oraz strefa recyklingowa na Targu Śniadaniowym

Mazowieckie:

We wrześniu na Targu Śniadaniowym zakończyła się akcja recyklingowa Kropli Beskidu. Przez całe wakacje, w strefie Partnera Targu Śniadaniowego, na warszawskim Żoliborzu pokazywaliśmy najmłodszym, dlaczego recycling jest tak ważny. Przynosząc trzy zużyte, plastikowe opakowania po napojach można było pomóc w budowaniu plastikowej kuli ziemskiej z butelek i otrzymać atrakcyjne upominki na letnie upały.

Więcej »
Festiwal Otwarta Ząbkowska 27 i 28 sierpnia - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 25 sierpnia 2016, godz. 11:49

Festiwal Otwarta Ząbkowska 27 i 28 sierpnia

Mazowieckie:

W ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska okoliczne podwórka i place zamienią się w teatry, pracownie twórcze, kluby poetyckie i miejsca spotkań.To już ostatni weekend drugiej edycji festiwalu.

Więcej »
Płyń lub Giń - nowa wystawa w Koperniku - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 01 sierpnia 2016, godz. 10:51

Płyń lub Giń - nowa wystawa w Koperniku

Mazowieckie:

Czy statki znikają w Trójkącie Bermudzkim? Jak powstaje wir? Czym jest gruszka dziobowa? Płyń lub giń – nowa wystawa czasowa Kopernika zabiera nas na szerokie wody i pokazuje, że dzięki nauce potrafimy je okiełznać. Budujemy szybkie i bezpieczne statki. Konstruujemy roboty badające morskie dno. Umiemy wydobywać z dna zatopione obiekty. Poznaliśmy wodny żywioł i wykorzystujemy jego potencjał.

Więcej »
Reklama
Album Powstanie Warszawskie dostępny w sprzedaży od końca lipca - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 27 lipca 2016, godz. 10:51

Album Powstanie Warszawskie dostępny w sprzedaży od końca lipca

Mazowieckie:

Powstanie Warszawskie to czwarty album z wyjątkowej serii wydawniczej Polskie powstania narodowe, którą Muzeum Niepodległości w Warszawie współtworzy w ostatnich latach z Prowincjonalną Oficyną Wydawniczą. Na jego kartach przedstawiono graficzny obraz walki Polaków o niepodległość.

Więcej »
Otwarcie wystawy Poloneza czas zacząć w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 06 czerwca 2016, godz. 11:06

Otwarcie wystawy Poloneza czas zacząć w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT

Mazowieckie:

Otwarcie wystawy "Poloneza czas zacząć" w poniedziałek 6 czerwca 2016 r o godzinie 18:00 w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Będzie to czwarta część cyklu poświęconego historii warszawskiej FSO. Trzy poprzednie, poświęcone samochodom Syrena, FSO Warszawa i Polski Fiat 125p cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających i zdobyły uznanie mediów.

Więcej »
XXIII Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz - Polacy na K2 - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 05 kwietnia 2016, godz. 08:59

XXIII Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz - Polacy na K2

Mazowieckie:

Tegoroczna XXIII edycja festiwalu będzie przebiegała pod hasłem „POLACY NA K2”. Swój udział w nim zapowiedzieli zdobywcy drugiego szczytu Ziemi oraz inni znakomici polscy alpiniści, m.in. Przemysław Piasecki, Krzysztof Wielicki, Dariusz Załuski, Leszek Cichy, Aleksander Lwow, Marcin Wernik. Jan Faściszewski przeniesie nas w krainę lodów Bajkału, a wystawa fotograficzna Jacka Rępalskiego przybliży odległy Nepal.

Więcej »
ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia w Teatrze Kamienica - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 18 lutego 2016, godz. 13:30

ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia w Teatrze Kamienica

Mazowieckie:

Podobno nieszczęścia chodzą parami – z tym stwierdzeniem nie może zgodzić się główny bohater sztuki „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” (tytuł oryginału: „Cash On Delivery”). Po tym, jak stracił pracę, na jego konto zaczęły spływać różne formy wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, renty dla wdów, zasiłki macierzyńskie i kolejne coraz nowsze, coraz bardziej wymyślne. Pieniądze mnożą się jak szalone!

Więcej »
Park rzeźb - wystawa stała w Królikarni - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 04 lutego 2016, godz. 13:18

Park rzeźb - wystawa stała w Królikarni

Mazowieckie:

Park Rzeźb w Królikarni ma charakter pracy na kolekcji oraz wypowiedzi o samym fenomenie kolekcjonowania. Jego początkiem był osiemnastowieczny, prywatny ogród w stylu angielskim, o pozornie zdziczałej naturze, malowniczych polanach i zakątkach, które można odkrywać schodząc z głównej alei ubitą ścieżką. W zabytkowym parku, podobnie jak w całej Królikarni historia łączy się ze współczesnością. W otoczeniu drzew i krzewów tworzymy Park Rzeźby, w którym prezentujemy wybrane prace z obszernej kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

Więcej »
Procesy kształtujące oblicze Ziemi wystawa stała w Muzeum Ziemi PAN - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 02 lutego 2016, godz. 13:28

Procesy kształtujące oblicze Ziemi wystawa stała w Muzeum Ziemi PAN

Mazowieckie:

Główna sala budynku wystaw stałych poświęcona jest geologii dynamicznej i przedstawia najważniejsze zjawiska i procesy kształtujące oblicze Ziemi. Celem ekspozycji jest wyjaśnienie przebiegu procesów zachodzących pod wpływem zewnętrznych czynników geologicznych takich jak: wietrzenie, erozja, powierzchniowe ruchy masowe, sedymentacja oraz procesów wywołanych przez wewnętrzne czynniki geologiczne zachodzące w skorupie ziemskiej lub we wnętrzu Ziemi. W syntetycznym zarysie przedstawione są skutki takich procesów jak: diastrofizm, wulkanizm, plutonizm, metamorfizm. Wystawa ilustrowana jest specjalnie dobranym zestawem okazów o dużych walorach dydaktycznych i ekspozycyjnych.

Więcej »
Program edukacyjny Oceanarium 3D - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 29 stycznia 2016, godz. 13:03

Program edukacyjny Oceanarium 3D

Mazowieckie:

Oceanarium 3D PGE Narodowy - pragnie zwrócić uwagę, że oprócz dobrej zabawy, największą wartością, którą wyniesiemy odwiedzając to miejsce, jest wiedza. Jesienią rozpoczęły się działania edukacyjne skierowane do szkół, dzieci i nauczycieli, zwracając uwagę na edukacyjną rolę Oceanarium 3D – unikalnego miejsca na mapie, które dostarcza wartości poznawczych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Działania edukacyjne to lekcje przyrody i historii naszej planety opowiedziane w nowoczesny, interesujący sposób, wizyty w szkołach eksperta – paleontologa, przygotowane dla szkół materiały multimedialne, ułatwiające nauczycielom prowadzenie lekcji w tym temacie.

Więcej »
Zanim powstał węgiel - wystawa w Muzeum Ziemi PAN - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 29 stycznia 2016, godz. 08:32

Zanim powstał węgiel - wystawa w Muzeum Ziemi PAN

Mazowieckie:

Ta niewielka ekspozycja przybliża roślinność dwóch najważniejszych w dziejach Ziemi okresów węglowych: karbonu i neogenu. Na tle paleogeografii i stratygrafii zaprezentowano różne zbiorowiska roślinne, jakie można zrekonstruować na podstawie skamieniałości znalezionych w osadach towarzyszących złożom węgli kamiennych (karbon) i węgli brunatnych (neogen). Zbiorowiska zostały zilustrowane rekonstrukcjami graficznymi, licznymi szczątkami roślinnymi oraz materiałami zielnikowymi. Okazy kopalnych roślin pochodzą z zagłębi węgla kamiennego Górnego i Dolnego Śląska, z kopalni węgli brunatnych w Turoszowie, Koninie i Bełchatowie oraz ze stanowiska w Dobrzyniu n. Wisłą.

Więcej »
Kamień w życiu człowieka - wystawa stała w Muzeum Ziemi PAN - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 29 stycznia 2016, godz. 08:22

Kamień w życiu człowieka - wystawa stała w Muzeum Ziemi PAN

Mazowieckie:

Kamień towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów. W epoce kamiennej obrabiane były fragmenty krzemieni, z których tworzono potem narzędzia. Wraz z rozwojem ludzkości zaczęto wykorzystywać minerały i skały do coraz to nowych celów. Surowce skalne służyły do budowy różnych obiektów architektonicznych, kamienie i metale szlachetne do wyrobu biżuterii, natomiast kruszce do uzyskiwania metali. Coraz większy rozwój nauki i techniki przyczynił się do coraz szerszego wykorzystania minerałów i skał. Obecnie wiele gałęzi przemysłu nie jest w stanie obyć się bez surowców mineralnych.

Więcej »
Kolekcja rzeźby współczesnej - wystawa stała w Królikarni - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 28 stycznia 2016, godz. 09:22

Kolekcja rzeźby współczesnej - wystawa stała w Królikarni

Mazowieckie:

Kolekcja Rzeźby Współczesnej została wyodrębniona ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie i przewieziona do Królikarni w 2001 roku. Wydzielona z pośród innych gatunków sztuki pozwala wyraźnie prześledzić zmieniający się w XX wieku status rzeźby jako obiektu, elementu performansu czy instalacji. Składa się z 1417 obiektów, od klasycyzujących rzeźb Henryka Kuny, przez projekty metalowych awangardowych form przestrzennych, które stanęły w Elblągu w 1965 roku, eksperymentalne prace Aliny Szapocznikow, ręcznie malowane kapcie Henryka Stażewskiego, po konceptualną pracę Izy Tarasewicz stworzoną w 2013 roku tu na miejscu, w Królikarni.

Więcej »
Zimno. Zimniej. Najzimniej. Ferie w Koperniku! - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 27 stycznia 2016, godz. 10:39

Zimno. Zimniej. Najzimniej. Ferie w Koperniku!

Mazowieckie:

Zimno kojarzy się negatywnie. Słowem „zimny” określamy osoby pozbawione emocji, zdystansowane, bezlitosne i antypatyczne – królów i królowe lodu. W baśniach chłód bywa synonimem zła. Czas zmienić ten stereotyp. W ferie w Koperniku patrzymy ciepło na chłód i próbujemy go oswoić.

Więcej »
Polska w sieci
Partnerzy portalu
Aktywni | Atrakcje | Hotele | Kontakt | Kulturalni | Polityka dotycząca Plików Cookies czyli tzw | Polska retro - Retro Poland | Przewodniki po Polsce / Poland Travel Guides | Regulamin | Reklama | Restauracje | Użytkownicy | Wydarzenia
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.viapoland.com wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij