Dzisiaj jest: czwartek, 26 kwietnia 2018 r.
Wydarzenia
Region:
Kropla recyklingu na śniadanie - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 04 października 2016, godz. 10:55

Kropla recyklingu na śniadanie

Mazowieckie:

Jak pokazać, że recykling może być nie tylko pożyteczny, ale i przyjemny? Wystarczy otwarta przestrzeń, odpowiednia pogoda i dobry pomysł. W ramach wakacyjnej akcji recyklingowej Kropli Beskidu, podczas warszawskich Targów Śniadaniowych, ponad 8500 uczestników porannych spotkań, za przyniesione przez siebie trzy dowolne, plastikowe butelki po napojach, otrzymało od marki atrakcyjne upominki.

Więcej »
Przekręt (Nie)Doskonały, czyli kto widział Pannę Flint? - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 04 października 2016, godz. 10:42

Przekręt (Nie)Doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?

Mazowieckie:

Polska prapremiera błyskotliwej komedii mistrzów gatunku - Donalda Churchilla i Petera Yeldhmana. Churchill znany jest polskim widzom z takich hitów jak “Dekorator” czy “Chwile słabości” - obydwie sztuki w reżyserii Andrzeja Rozhina cieszyły się olbrzymim powodzeniem na warszawskich (i nie tylko) scenach.

Więcej »
Kropla na trawie oraz strefa recyklingowa na Targu Śniadaniowym - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 28 września 2016, godz. 09:39

Kropla na trawie oraz strefa recyklingowa na Targu Śniadaniowym

Mazowieckie:

We wrześniu na Targu Śniadaniowym zakończyła się akcja recyklingowa Kropli Beskidu. Przez całe wakacje, w strefie Partnera Targu Śniadaniowego, na warszawskim Żoliborzu pokazywaliśmy najmłodszym, dlaczego recycling jest tak ważny. Przynosząc trzy zużyte, plastikowe opakowania po napojach można było pomóc w budowaniu plastikowej kuli ziemskiej z butelek i otrzymać atrakcyjne upominki na letnie upały.

Więcej »
Festiwal Otwarta Ząbkowska 27 i 28 sierpnia - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 25 sierpnia 2016, godz. 11:49

Festiwal Otwarta Ząbkowska 27 i 28 sierpnia

Mazowieckie:

W ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska okoliczne podwórka i place zamienią się w teatry, pracownie twórcze, kluby poetyckie i miejsca spotkań.To już ostatni weekend drugiej edycji festiwalu.

Więcej »
Reklama
Płyń lub Giń - nowa wystawa w Koperniku - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 01 sierpnia 2016, godz. 10:51

Płyń lub Giń - nowa wystawa w Koperniku

Mazowieckie:

Czy statki znikają w Trójkącie Bermudzkim? Jak powstaje wir? Czym jest gruszka dziobowa? Płyń lub giń – nowa wystawa czasowa Kopernika zabiera nas na szerokie wody i pokazuje, że dzięki nauce potrafimy je okiełznać. Budujemy szybkie i bezpieczne statki. Konstruujemy roboty badające morskie dno. Umiemy wydobywać z dna zatopione obiekty. Poznaliśmy wodny żywioł i wykorzystujemy jego potencjał.

Więcej »
Album Powstanie Warszawskie dostępny w sprzedaży od końca lipca - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 27 lipca 2016, godz. 10:51

Album Powstanie Warszawskie dostępny w sprzedaży od końca lipca

Mazowieckie:

Powstanie Warszawskie to czwarty album z wyjątkowej serii wydawniczej Polskie powstania narodowe, którą Muzeum Niepodległości w Warszawie współtworzy w ostatnich latach z Prowincjonalną Oficyną Wydawniczą. Na jego kartach przedstawiono graficzny obraz walki Polaków o niepodległość.

Więcej »
Otwarcie wystawy Poloneza czas zacząć w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 06 czerwca 2016, godz. 11:06

Otwarcie wystawy Poloneza czas zacząć w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT

Mazowieckie:

Otwarcie wystawy "Poloneza czas zacząć" w poniedziałek 6 czerwca 2016 r o godzinie 18:00 w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Będzie to czwarta część cyklu poświęconego historii warszawskiej FSO. Trzy poprzednie, poświęcone samochodom Syrena, FSO Warszawa i Polski Fiat 125p cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających i zdobyły uznanie mediów.

Więcej »
XXIII Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz - Polacy na K2 - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 05 kwietnia 2016, godz. 08:59

XXIII Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz - Polacy na K2

Mazowieckie:

Tegoroczna XXIII edycja festiwalu będzie przebiegała pod hasłem „POLACY NA K2”. Swój udział w nim zapowiedzieli zdobywcy drugiego szczytu Ziemi oraz inni znakomici polscy alpiniści, m.in. Przemysław Piasecki, Krzysztof Wielicki, Dariusz Załuski, Leszek Cichy, Aleksander Lwow, Marcin Wernik. Jan Faściszewski przeniesie nas w krainę lodów Bajkału, a wystawa fotograficzna Jacka Rępalskiego przybliży odległy Nepal.

Więcej »
ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia w Teatrze Kamienica - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 18 lutego 2016, godz. 13:30

ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia w Teatrze Kamienica

Mazowieckie:

Podobno nieszczęścia chodzą parami – z tym stwierdzeniem nie może zgodzić się główny bohater sztuki „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” (tytuł oryginału: „Cash On Delivery”). Po tym, jak stracił pracę, na jego konto zaczęły spływać różne formy wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, renty dla wdów, zasiłki macierzyńskie i kolejne coraz nowsze, coraz bardziej wymyślne. Pieniądze mnożą się jak szalone!

Więcej »
Park rzeźb - wystawa stała w Królikarni - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 04 lutego 2016, godz. 13:18

Park rzeźb - wystawa stała w Królikarni

Mazowieckie:

Park Rzeźb w Królikarni ma charakter pracy na kolekcji oraz wypowiedzi o samym fenomenie kolekcjonowania. Jego początkiem był osiemnastowieczny, prywatny ogród w stylu angielskim, o pozornie zdziczałej naturze, malowniczych polanach i zakątkach, które można odkrywać schodząc z głównej alei ubitą ścieżką. W zabytkowym parku, podobnie jak w całej Królikarni historia łączy się ze współczesnością. W otoczeniu drzew i krzewów tworzymy Park Rzeźby, w którym prezentujemy wybrane prace z obszernej kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

Więcej »
Procesy kształtujące oblicze Ziemi wystawa stała w Muzeum Ziemi PAN - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 02 lutego 2016, godz. 13:28

Procesy kształtujące oblicze Ziemi wystawa stała w Muzeum Ziemi PAN

Mazowieckie:

Główna sala budynku wystaw stałych poświęcona jest geologii dynamicznej i przedstawia najważniejsze zjawiska i procesy kształtujące oblicze Ziemi. Celem ekspozycji jest wyjaśnienie przebiegu procesów zachodzących pod wpływem zewnętrznych czynników geologicznych takich jak: wietrzenie, erozja, powierzchniowe ruchy masowe, sedymentacja oraz procesów wywołanych przez wewnętrzne czynniki geologiczne zachodzące w skorupie ziemskiej lub we wnętrzu Ziemi. W syntetycznym zarysie przedstawione są skutki takich procesów jak: diastrofizm, wulkanizm, plutonizm, metamorfizm. Wystawa ilustrowana jest specjalnie dobranym zestawem okazów o dużych walorach dydaktycznych i ekspozycyjnych.

Więcej »
Program edukacyjny Oceanarium 3D - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 29 stycznia 2016, godz. 13:03

Program edukacyjny Oceanarium 3D

Mazowieckie:

Oceanarium 3D PGE Narodowy - pragnie zwrócić uwagę, że oprócz dobrej zabawy, największą wartością, którą wyniesiemy odwiedzając to miejsce, jest wiedza. Jesienią rozpoczęły się działania edukacyjne skierowane do szkół, dzieci i nauczycieli, zwracając uwagę na edukacyjną rolę Oceanarium 3D – unikalnego miejsca na mapie, które dostarcza wartości poznawczych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Działania edukacyjne to lekcje przyrody i historii naszej planety opowiedziane w nowoczesny, interesujący sposób, wizyty w szkołach eksperta – paleontologa, przygotowane dla szkół materiały multimedialne, ułatwiające nauczycielom prowadzenie lekcji w tym temacie.

Więcej »
Zanim powstał węgiel - wystawa w Muzeum Ziemi PAN - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 29 stycznia 2016, godz. 08:32

Zanim powstał węgiel - wystawa w Muzeum Ziemi PAN

Mazowieckie:

Ta niewielka ekspozycja przybliża roślinność dwóch najważniejszych w dziejach Ziemi okresów węglowych: karbonu i neogenu. Na tle paleogeografii i stratygrafii zaprezentowano różne zbiorowiska roślinne, jakie można zrekonstruować na podstawie skamieniałości znalezionych w osadach towarzyszących złożom węgli kamiennych (karbon) i węgli brunatnych (neogen). Zbiorowiska zostały zilustrowane rekonstrukcjami graficznymi, licznymi szczątkami roślinnymi oraz materiałami zielnikowymi. Okazy kopalnych roślin pochodzą z zagłębi węgla kamiennego Górnego i Dolnego Śląska, z kopalni węgli brunatnych w Turoszowie, Koninie i Bełchatowie oraz ze stanowiska w Dobrzyniu n. Wisłą.

Więcej »
Kamień w życiu człowieka - wystawa stała w Muzeum Ziemi PAN - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 29 stycznia 2016, godz. 08:22

Kamień w życiu człowieka - wystawa stała w Muzeum Ziemi PAN

Mazowieckie:

Kamień towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów. W epoce kamiennej obrabiane były fragmenty krzemieni, z których tworzono potem narzędzia. Wraz z rozwojem ludzkości zaczęto wykorzystywać minerały i skały do coraz to nowych celów. Surowce skalne służyły do budowy różnych obiektów architektonicznych, kamienie i metale szlachetne do wyrobu biżuterii, natomiast kruszce do uzyskiwania metali. Coraz większy rozwój nauki i techniki przyczynił się do coraz szerszego wykorzystania minerałów i skał. Obecnie wiele gałęzi przemysłu nie jest w stanie obyć się bez surowców mineralnych.

Więcej »
Kolekcja rzeźby współczesnej - wystawa stała w Królikarni - Serwis informacyjny - http://www.viapoland.com/
Wydarzenia » 28 stycznia 2016, godz. 09:22

Kolekcja rzeźby współczesnej - wystawa stała w Królikarni

Mazowieckie:

Kolekcja Rzeźby Współczesnej została wyodrębniona ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie i przewieziona do Królikarni w 2001 roku. Wydzielona z pośród innych gatunków sztuki pozwala wyraźnie prześledzić zmieniający się w XX wieku status rzeźby jako obiektu, elementu performansu czy instalacji. Składa się z 1417 obiektów, od klasycyzujących rzeźb Henryka Kuny, przez projekty metalowych awangardowych form przestrzennych, które stanęły w Elblągu w 1965 roku, eksperymentalne prace Aliny Szapocznikow, ręcznie malowane kapcie Henryka Stażewskiego, po konceptualną pracę Izy Tarasewicz stworzoną w 2013 roku tu na miejscu, w Królikarni.

Więcej »
Polska w sieci
Partnerzy portalu
Aktywni | Atrakcje | Hotele | Kontakt | Kulturalni | Polityka dotycząca Plików Cookies czyli tzw | Polska retro - Retro Poland | Przewodniki po Polsce / Poland Travel Guides | Regulamin | Reklama | Restauracje | Użytkownicy | Wydarzenia
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.viapoland.com wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij